Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYTOWIE vs ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE DLA DOROSŁYCH W BYTOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Bytów | Zdawalność: 25%
📍 Bytów | Zdawalność: 30,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 30 | 57% Me: 63,5% · σ: 26,8% · Mo: 30% | 3754 | 4 | 25 | 42,7% Me: 38% · σ: 26,9% · Mo: 13% | 4387 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 23 | 37,7% Me: 28% · σ: 25,3% · Mo: 25% | 3971 | 4 | 25 | 24,8% Me: 15% · σ: 24,2% · Mo: 10% | 4169 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 29 | 56,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4074 | 4 | 22 | 48% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4405 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 32 | 41,2% Me: 38% · σ: 15,8% · Mo: 33% | 3722 | 4 | 25 | 35,6% Me: 42% · σ: 19,5% · Mo: 42% | 4088 | 5 |
| język polski ustny (M) | 31 | 52,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3778 | 4 | 23 | 40,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4413 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 32 | 22,4% Me: 18% · σ: 13,9% · Mo: 16% | 4296 | 5 | 25 | 28,5% Me: 22% · σ: 16,5% · Mo: 12% | 3986 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE DLA DOROSŁYCH W BYTOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (30,4% vs 25%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYTOWIE wypada lepiej w 5, a ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE DLA DOROSŁYCH W BYTOWIE w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W BYTOWIE | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE DLA DOROSŁYCH W BYTOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 57% | 42,7% | 14,3 pkt proc. |
| język angielski | 37,7% | 24,8% | 12,9 pkt proc. |
| język polski | 52,1% | 40,4% | 11,7 pkt proc. |
| język angielski | 56,7% | 48% | 8,7 pkt proc. |
| matematyka | 22,4% | 28,5% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 30 osób w szkole A i 25 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.