Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W BYDGOSZCZY vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 12707)

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 99,5%

SZKOŁA B (RSPO: 18457)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY

📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 88 66,5% 🏆 Me: 67% · σ: 17,8% · Mo: 88% 94 1 90 53,0% Me: 53% · σ: 19,1% · Mo: 63% 382 6
chemia poziom rozszerzony (M) 66 53,7% 🏆 Me: 57% · σ: 25,3% · Mo: 90% 205 2 49 48,5% Me: 52% · σ: 24,6% · Mo: 63% 300 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 35 62,1% 🏆 Me: 68% · σ: 21,7% · Mo: 85% 102 1 32 37,1% Me: 38,5% · σ: 24,1% · Mo: 10% 470 6
geografia poziom rozszerzony (M) 8 66% 🏆 Me: 64,5% · σ: 20,7% · Mo: -% 183 2 49 65,1% Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 68% 196 3
historia poziom rozszerzony (M) 17 63,5% 🏆 Me: 62% · σ: 15,2% · Mo: 42% 194 4 15 59,8% Me: 53% · σ: 18,2% · Mo: 52% 276 5
język angielski poziom podstawowy (M) 195 93,2% 🏆 Me: 95% · σ: 8,2% · Mo: 98% 260 3 199 93,1% Me: 95% · σ: 6,7% · Mo: 100% 270 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 158 89,3% 🏆 Me: 93% · σ: 10,4% · Mo: 97% 97 2 179 83,6% Me: 88% · σ: 13,6% · Mo: 92% 304 9
język angielski ustny (M) 195 88,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 699 9 199 86,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 919 10
język polski poziom podstawowy (M) 198 67,9% 🏆 Me: 70% · σ: 14,3% · Mo: 73% 586 5 199 64,3% Me: 65% · σ: 13,6% · Mo: 67% 921 6
język polski poziom rozszerzony (M) 31 67,3% 🏆 Me: 66% · σ: 17,0% · Mo: 66% 176 1 31 60% Me: 63% · σ: 21,5% · Mo: 63% 335 2
język polski ustny (M) 198 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1947 15 199 77,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 890 7
matematyka poziom podstawowy (M) 198 83,9% 🏆 Me: 88% · σ: 15,0% · Mo: 96% 152 2 199 79,6% Me: 82% · σ: 14,8% · Mo: 80% 283 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 109 61,0% 🏆 Me: 64% · σ: 20,7% · Mo: 60% 120 1 63 40,6% Me: 42% · σ: 24,5% · Mo: 42% 604 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 12, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY w 1.

Największe różnice

Przedmiot VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W BYDGOSZCZY IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY Różnica
fizyka 62,1% 37,1% 25,0 pkt proc.
matematyka 61,0% 40,6% 20,4 pkt proc.
biologia 66,5% 53,0% 13,5 pkt proc.
język polski 67,8% 77,3% 9,4 pkt proc.
język polski 67,3% 60% 7,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 32 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.