Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM SŁUŻB MUNDUROWYCH IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 126767)

LICEUM SŁUŻB MUNDUROWYCH IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU

📍 Puck | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 23 76,3% Me: 80% · σ: 19,4% · Mo: 98% 1801 4 150 90,0% 🏆 Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% 525 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 23 59,6% Me: 60% · σ: 25,6% · Mo: 42% 2402 4 130 80,6% 🏆 Me: 86% · σ: 16,7% · Mo: 95% 466 2
język angielski ustny (M) 23 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1994 5 150 86,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 932 3
język polski poziom podstawowy (M) 23 65,2% Me: 62% · σ: 12,6% · Mo: 50% 828 4 151 77% 🏆 Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 67% 74 1
język polski ustny (M) 23 79,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 725 2 151 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1506 3
matematyka poziom podstawowy (M) 23 58,9% Me: 56% · σ: 17,4% · Mo: 64% 1374 4 151 74,2% 🏆 Me: 76% · σ: 17,3% · Mo: 76% 490 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM SŁUŻB MUNDUROWYCH IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU w 5.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM SŁUŻB MUNDUROWYCH IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU Różnica
język angielski 59,6% 80,6% 21,0 pkt proc.
matematyka 58,9% 74,2% 15,4 pkt proc.
język angielski 76,3% 90,0% 13,7 pkt proc.
język polski 65,2% 77% 11,8 pkt proc.
język angielski 76,9% 86,0% 9,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 130 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.