Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU vs TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Puck | Zdawalność: 96,2%
📍 Puck | Zdawalność: 74,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 64,5% Me: 69% · σ: 17,0% · Mo: 68% | 203 | 1 | 16 | 21,1% Me: 21% · σ: 10,5% · Mo: 22% | 2590 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 52 | 90,1% Me: 95% · σ: 11,6% · Mo: 95% | 517 | 2 | 105 | 70,4% Me: 80% · σ: 23,7% · Mo: 80% | 2458 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 52 | 77,6% Me: 85% · σ: 20,5% · Mo: 93% | 685 | 3 | 67 | 59,3% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 45% | 2433 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 52 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 415 | 2 | 105 | 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2229 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 52 | 70,9% Me: 72,5% · σ: 11,6% · Mo: 78% | 355 | 3 | 105 | 57,2% Me: 60% · σ: 13,3% · Mo: 63% | 1759 | 5 |
| język polski ustny (M) | 52 | 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1941 | 4 | 105 | 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2400 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 52 | 66,9% Me: 67% · σ: 20,5% · Mo: 44% | 885 | 3 | 105 | 40,6% Me: 38% · σ: 17,1% · Mo: 32% | 3112 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 51% Me: 52% · σ: 18,4% · Mo: 52% | 305 | 1 | 14 | 4,6% Me: 4% · σ: 4,2% · Mo: 0% | 2278 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU ma wyższą zdawalność ogólną (96,2% vs 74,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU w 0.
| Przedmiot | LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU | TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 51% | 4,6% | 46,4 pkt proc. |
| geografia | 64,5% | 21,1% | 43,4 pkt proc. |
| matematyka | 66,9% | 40,6% | 26,3 pkt proc. |
| język angielski | 90,1% | 70,4% | 19,7 pkt proc. |
| język angielski | 77,6% | 59,3% | 18,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.