Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Puck | Zdawalność: 96,2%
📍 Puck | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 11 | 39,8% Me: 42% · σ: 17,9% · Mo: 42% | 836 | 2 | 51 | 44,0% Me: 43% · σ: 16,1% · Mo: 45% | 693 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 6 | 21,8% Me: 14% · σ: 21,9% · Mo: -% | 975 | 2 | 15 | 53,5% Me: 65% · σ: 24,2% · Mo: -% | 213 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 64,5% Me: 69% · σ: 17,0% · Mo: 68% | 203 | 1 | 37 | 42,8% Me: 40% · σ: 17,0% · Mo: 30% | 904 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 43% Me: 43% · σ: 22,7% · Mo: 17% | 736 | 2 | 11 | 70,5% Me: 80% · σ: 14,5% · Mo: 80% | 94 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 52 | 90,1% Me: 95% · σ: 11,6% · Mo: 95% | 517 | 2 | 150 | 90,0% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 525 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 52 | 77,6% Me: 85% · σ: 20,5% · Mo: 93% | 685 | 3 | 130 | 80,6% Me: 86% · σ: 16,7% · Mo: 95% | 466 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 52 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 415 | 2 | 150 | 86,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 932 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 52 | 70,9% Me: 72,5% · σ: 11,6% · Mo: 78% | 355 | 3 | 151 | 77% Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 67% | 74 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 34% Me: 29% · σ: 25,8% · Mo: 3% | 1370 | 2 | 28 | 61,4% Me: 61,5% · σ: 21,9% · Mo: 89% | 295 | 1 |
| język polski ustny (M) | 52 | 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1941 | 4 | 151 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1506 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 52 | 66,9% Me: 67% · σ: 20,5% · Mo: 44% | 885 | 3 | 151 | 74,2% Me: 76% · σ: 17,3% · Mo: 76% | 490 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 51% Me: 52% · σ: 18,4% · Mo: 52% | 305 | 1 | 26 | 47,1% Me: 47% · σ: 19,1% · Mo: 44% | 412 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU w 8.
| Przedmiot | LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 21,8% | 53,5% | 31,6 pkt proc. |
| historia | 43% | 70,5% | 27,5 pkt proc. |
| język polski | 34% | 61,4% | 27,4 pkt proc. |
| geografia | 64,5% | 42,8% | 21,7 pkt proc. |
| matematyka | 66,9% | 74,2% | 7,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 31,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.