Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU vs LICEUM SŁUŻB MUNDUROWYCH IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 126765)

TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU

📍 Puck | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 126767)

LICEUM SŁUŻB MUNDUROWYCH IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU

📍 Puck | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 25 91,6% 🏆 Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 95% 386 1 23 76,3% Me: 80% · σ: 19,4% · Mo: 98% 1801 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 25 86,6% 🏆 Me: 95% · σ: 16,9% · Mo: 95% 189 1 23 59,6% Me: 60% · σ: 25,6% · Mo: 42% 2402 4
język angielski ustny (M) 25 96,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 81 1 23 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1994 5
język polski poziom podstawowy (M) 25 75,5% 🏆 Me: 75% · σ: 10,6% · Mo: 65% 119 2 23 65,2% Me: 62% · σ: 12,6% · Mo: 50% 828 4
język polski ustny (M) 25 84% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 377 1 23 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 725 2
matematyka poziom podstawowy (M) 25 82,2% 🏆 Me: 84% · σ: 11,2% · Mo: 74% 198 1 23 58,9% Me: 56% · σ: 17,4% · Mo: 64% 1374 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 6, a LICEUM SŁUŻB MUNDUROWYCH IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU LICEUM SŁUŻB MUNDUROWYCH IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU Różnica
język angielski 86,6% 59,6% 27,0 pkt proc.
matematyka 82,2% 58,9% 23,3 pkt proc.
język angielski 96,9% 76,9% 20,1 pkt proc.
język angielski 91,6% 76,3% 15,3 pkt proc.
język polski 75,5% 65,2% 10,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 23 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.