Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU vs LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Puck | Zdawalność: 100%
📍 Puck | Zdawalność: 96,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 25 | 91,6% Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 95% | 386 | 1 | 52 | 90,1% Me: 95% · σ: 11,6% · Mo: 95% | 517 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 86,6% Me: 95% · σ: 16,9% · Mo: 95% | 189 | 1 | 52 | 77,6% Me: 85% · σ: 20,5% · Mo: 93% | 685 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 25 | 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 81 | 1 | 52 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 415 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 25 | 75,5% Me: 75% · σ: 10,6% · Mo: 65% | 119 | 2 | 52 | 70,9% Me: 72,5% · σ: 11,6% · Mo: 78% | 355 | 3 |
| język polski ustny (M) | 25 | 84% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 377 | 1 | 52 | 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1941 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 25 | 82,2% Me: 84% · σ: 11,2% · Mo: 74% | 198 | 1 | 52 | 66,9% Me: 67% · σ: 20,5% · Mo: 44% | 885 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,2%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 6, a LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU | LICEUM AKADEMICKIE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 84% | 67,9% | 16,1 pkt proc. |
| matematyka | 82,2% | 66,9% | 15,2 pkt proc. |
| język angielski | 86,6% | 77,6% | 8,9 pkt proc. |
| język angielski | 96,9% | 91,2% | 5,7 pkt proc. |
| język polski | 75,5% | 70,9% | 4,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 52 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.