Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU czy TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 126765)

TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU

📍 Puck | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 111530)

TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU

📍 Puck | Zdawalność: 74,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 25 91,6% 🏆 Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 95% 386 1 105 70,4% Me: 80% · σ: 23,7% · Mo: 80% 2458 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 25 86,6% 🏆 Me: 95% · σ: 16,9% · Mo: 95% 189 1 67 59,3% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 45% 2433 5
język angielski ustny (M) 25 96,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 81 1 105 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2229 6
język polski poziom podstawowy (M) 25 75,5% 🏆 Me: 75% · σ: 10,6% · Mo: 65% 119 2 105 57,2% Me: 60% · σ: 13,3% · Mo: 63% 1759 5
język polski ustny (M) 25 84% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 377 1 105 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2400 5
matematyka poziom podstawowy (M) 25 82,2% 🏆 Me: 84% · σ: 11,2% · Mo: 74% 198 1 105 40,6% Me: 38% · σ: 17,1% · Mo: 32% 3112 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 74,3%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU TECHNIKUM W PUCKU W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PUCKU Różnica
matematyka 82,2% 40,6% 41,5 pkt proc.
język angielski 86,6% 59,3% 27,2 pkt proc.
język angielski 96,9% 75,0% 21,9 pkt proc.
język angielski 91,6% 70,4% 21,2 pkt proc.
język polski 84% 64,0% 20,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 25,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 105 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.