Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Puck | Zdawalność: 100%
📍 Puck | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 25 | 91,6% Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 95% | 386 | 1 | 150 | 90,0% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 525 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 25 | 86,6% Me: 95% · σ: 16,9% · Mo: 95% | 189 | 1 | 130 | 80,6% Me: 86% · σ: 16,7% · Mo: 95% | 466 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 25 | 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 81 | 1 | 150 | 86,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 932 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 25 | 75,5% Me: 75% · σ: 10,6% · Mo: 65% | 119 | 2 | 151 | 77% Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 67% | 74 | 1 |
| język polski ustny (M) | 25 | 84% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 377 | 1 | 151 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1506 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 25 | 82,2% Me: 84% · σ: 11,2% · Mo: 74% | 198 | 1 | 151 | 74,2% Me: 76% · σ: 17,3% · Mo: 76% | 490 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU wypada lepiej w 5, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO W PUCKU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 84% | 71,4% | 12,6 pkt proc. |
| język angielski | 96,9% | 86,0% | 11,0 pkt proc. |
| matematyka | 82,2% | 74,2% | 7,9 pkt proc. |
| język angielski | 86,6% | 80,6% | 6,0 pkt proc. |
| język angielski | 91,6% | 90,0% | 1,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 25 osób w szkole A i 151 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.