Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI vs TECHNIKUM NR 3 WE WRZEŚNI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 34,3% Me: 30% · σ: 18,4% · Mo: 20% | 1397 | 2 | 14 | 26,3% Me: 19% · σ: 13,4% · Mo: 18% | 2116 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 78,7% Me: 85% · σ: 19,7% · Mo: 93% | 1560 | 2 | 21 | 55,4% Me: 52% · σ: 23,5% · Mo: 28% | 3884 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 124 | 63,1% Me: 64% · σ: 22,5% · Mo: 52% | 2029 | 3 | 9 | 50,4% Me: 58% · σ: 23,3% · Mo: -% | 3299 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1537 | 3 | 21 | 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3614 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 173 | 58,9% Me: 57% · σ: 15,6% · Mo: 52% | 1524 | 2 | 21 | 44,8% Me: 43% · σ: 8,8% · Mo: 43% | 3386 | 6 |
| język polski ustny (M) | 172 | 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 902 | 2 | 21 | 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2197 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 173 | 64,2% Me: 64% · σ: 22,0% · Mo: 54% | 1057 | 2 | 21 | 38,8% Me: 34% · σ: 18,0% · Mo: 30% | 3306 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 81,0%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 WE WRZEŚNI w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI | TECHNIKUM NR 3 WE WRZEŚNI | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 64,2% | 38,8% | 25,4 pkt proc. |
| język angielski | 78,7% | 55,4% | 23,3 pkt proc. |
| język angielski | 80,4% | 63,7% | 16,7 pkt proc. |
| język polski | 58,9% | 44,8% | 14,1 pkt proc. |
| język angielski | 63,1% | 50,4% | 12,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 173 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.