Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WRZEŚNI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 12656)

TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI

📍 Września | Zdawalność: 97,1%

SZKOŁA B (RSPO: 12529)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WRZEŚNI

📍 Września | Zdawalność: 90,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 172 78,7% 🏆 Me: 85% · σ: 19,7% · Mo: 93% 1560 2 32 74,1% Me: 82% · σ: 26,0% · Mo: 97% 2038 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 124 63,1% Me: 64% · σ: 22,5% · Mo: 52% 2029 3 27 63,4% 🏆 Me: 72% · σ: 27,9% · Mo: 25% 2008 2
język angielski ustny (M) 172 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1537 3 31 82,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1357 2
język polski poziom podstawowy (M) 173 58,9% 🏆 Me: 57% · σ: 15,6% · Mo: 52% 1524 2 32 52,0% Me: 50% · σ: 19,3% · Mo: 50% 2451 4
język polski ustny (M) 172 77,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 902 2 31 61,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2770 5
matematyka poziom podstawowy (M) 173 64,2% 🏆 Me: 64% · σ: 22,0% · Mo: 54% 1057 2 32 56,2% Me: 56% · σ: 20,1% · Mo: 46% 1575 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 83 24% 🏆 Me: 16% · σ: 23,4% · Mo: 2% 1199 2 13 10,2% Me: 6% · σ: 11,8% · Mo: 0% 1977 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 90,3%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI wypada lepiej w 5, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WRZEŚNI w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WRZEŚNI Różnica
język polski 77,1% 61,3% 15,8 pkt proc.
matematyka 24% 10,2% 13,8 pkt proc.
matematyka 64,2% 56,2% 7,9 pkt proc.
język polski 58,9% 52,0% 6,9 pkt proc.
język angielski 78,7% 74,1% 4,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 172 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.