Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Września | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 34,3% Me: 30% · σ: 18,4% · Mo: 20% | 1397 | 2 | 53 | 55,1% Me: 57% · σ: 20,7% · Mo: 32% | 440 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 59,8% Me: 60% · σ: 14,7% · Mo: -% | 276 | 1 | 22 | 48,2% Me: 44,5% · σ: 20,6% · Mo: 30% | 591 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 78,7% Me: 85% · σ: 19,7% · Mo: 93% | 1560 | 2 | 224 | 89,0% Me: 93% · σ: 11,6% · Mo: 98% | 610 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 124 | 63,1% Me: 64% · σ: 22,5% · Mo: 52% | 2029 | 3 | 166 | 75,2% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 87% | 862 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1537 | 3 | 224 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 407 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 173 | 58,9% Me: 57% · σ: 15,6% · Mo: 52% | 1524 | 2 | 225 | 65,4% Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 73% | 803 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 67,3% Me: 68,5% · σ: 17,3% · Mo: 46% | 174 | 2 | 101 | 57,1% Me: 54% · σ: 25,3% · Mo: 51% | 434 | 3 |
| język polski ustny (M) | 172 | 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 902 | 2 | 225 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 491 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 173 | 64,2% Me: 64% · σ: 22,0% · Mo: 54% | 1057 | 2 | 225 | 66,9% Me: 66% · σ: 20,1% · Mo: 62% | 891 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 24% Me: 16% · σ: 23,4% · Mo: 2% | 1199 | 2 | 49 | 37,7% Me: 38% · σ: 24,6% · Mo: 12% | 700 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 97,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI wypada lepiej w 2, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA w 8.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 34,3% | 55,1% | 20,8 pkt proc. |
| matematyka | 24% | 37,7% | 13,7 pkt proc. |
| język angielski | 63,1% | 75,2% | 12,1 pkt proc. |
| historia | 59,8% | 48,2% | 11,6 pkt proc. |
| język angielski | 80,4% | 91,3% | 10,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 53 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.