Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 WE WRZESNI vs TECHNIKUM NR 3 WE WRZEŚNI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 12623)

TECHNIKUM NR 2 WE WRZESNI

📍 Września | Zdawalność: 82,0%

SZKOŁA B (RSPO: 9037)

TECHNIKUM NR 3 WE WRZEŚNI

📍 Września | Zdawalność: 81,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 21 26,6% 🏆 Me: 23% · σ: 14,6% · Mo: 12% 2083 3 14 26,3% Me: 19% · σ: 13,4% · Mo: 18% 2116 4
język angielski poziom podstawowy (M) 132 61,9% 🏆 Me: 63% · σ: 26,2% · Mo: 93% 3359 4 21 55,4% Me: 52% · σ: 23,5% · Mo: 28% 3884 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 69 54,9% 🏆 Me: 52,5% · σ: 25,9% · Mo: 75% 2899 4 9 50,4% Me: 58% · σ: 23,3% · Mo: -% 3299 5
język angielski ustny (M) 131 71,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2725 4 21 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3614 6
język polski poziom podstawowy (M) 134 55,2% 🏆 Me: 55% · σ: 16,6% · Mo: 48% 2030 3 21 44,8% Me: 43% · σ: 8,8% · Mo: 43% 3386 6
język polski ustny (M) 133 66,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2059 3 21 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2197 4
matematyka poziom podstawowy (M) 134 46,8% 🏆 Me: 46% · σ: 20,2% · Mo: 54% 2458 4 21 38,8% Me: 34% · σ: 18,0% · Mo: 30% 3306 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 WE WRZESNI ma wyższą zdawalność ogólną (82,0% vs 81,0%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 WE WRZESNI wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 WE WRZEŚNI w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 WE WRZESNI TECHNIKUM NR 3 WE WRZEŚNI Różnica
język polski 55,2% 44,8% 10,4 pkt proc.
matematyka 46,8% 38,8% 8,0 pkt proc.
język angielski 71,2% 63,7% 7,5 pkt proc.
język angielski 61,9% 55,4% 6,5 pkt proc.
język angielski 54,9% 50,4% 4,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 134 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.