Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU vs V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO W KALISZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
📍 Kalisz | Zdawalność: 76,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 71 | 38,3% Me: 37% · σ: 17,8% · Mo: 18% | 892 | 3 | 15 | 20,3% Me: 18% · σ: 10,4% · Mo: 12% | 1814 | 8 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 88 | 44,2% Me: 44% · σ: 18,0% · Mo: 35% | 837 | 2 | 26 | 41,9% Me: 43,5% · σ: 17,8% · Mo: 45% | 951 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 17 | 49,1% Me: 40% · σ: 23,5% · Mo: 27% | 563 | 2 | 6 | 41,5% Me: 37,5% · σ: 23,8% · Mo: -% | 780 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 197 | 83,6% Me: 88% · σ: 15,0% · Mo: 98% | 1087 | 6 | 108 | 66,7% Me: 68% · σ: 24,3% · Mo: 52% | 2869 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 157 | 71,7% Me: 77% · σ: 20,7% · Mo: 93% | 1169 | 4 | 70 | 56,7% Me: 57% · σ: 25,4% · Mo: 83% | 2719 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 197 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1874 | 6 | 108 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2729 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 197 | 63,6% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 73% | 1005 | 3 | 112 | 52,8% Me: 52% · σ: 16,9% · Mo: 45% | 2343 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 69 | 51,1% Me: 54% · σ: 25,0% · Mo: 60% | 644 | 3 | 30 | 39,8% Me: 37% · σ: 24,0% · Mo: 0% | 1128 | 6 |
| język polski ustny (M) | 197 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1435 | 10 | 112 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1896 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 197 | 65,2% Me: 66% · σ: 16,7% · Mo: 50% | 990 | 3 | 112 | 40,9% Me: 39% · σ: 16,7% · Mo: 42% | 3090 | 12 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 60 | 21,5% Me: 16% · σ: 17,6% · Mo: 6% | 1310 | 3 | 14 | 8,1% Me: 6% · σ: 6,0% · Mo: 4% | 2089 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 76,8%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU wypada lepiej w 11, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO W KALISZU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 65,2% | 40,9% | 24,3 pkt proc. |
| biologia | 38,3% | 20,3% | 18,1 pkt proc. |
| język angielski | 83,6% | 66,7% | 16,9 pkt proc. |
| język angielski | 71,7% | 56,7% | 15,0 pkt proc. |
| matematyka | 21,5% | 8,1% | 13,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 197 osób w szkole A i 112 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.