Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 71 | 38,3% Me: 37% · σ: 17,8% · Mo: 18% | 892 | 3 | 98 | 52,7% Me: 53% · σ: 16,4% · Mo: 55% | 389 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 33 | 40,0% Me: 40% · σ: 18,4% · Mo: 35% | 516 | 3 | 74 | 48,3% Me: 52,5% · σ: 22,5% · Mo: 60% | 304 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 28,6% Me: 15% · σ: 24,2% · Mo: 7% | 611 | 2 | 6 | 12,2% Me: 10% · σ: 8,1% · Mo: 5% | 806 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 88 | 44,2% Me: 44% · σ: 18,0% · Mo: 35% | 837 | 2 | 42 | 40,3% Me: 37% · σ: 19,7% · Mo: 22% | 1016 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 197 | 83,6% Me: 88% · σ: 15,0% · Mo: 98% | 1087 | 6 | 202 | 90,3% Me: 93% · σ: 10,1% · Mo: 98% | 500 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 157 | 71,7% Me: 77% · σ: 20,7% · Mo: 93% | 1169 | 4 | 153 | 79,2% Me: 82% · σ: 15,2% · Mo: 88% | 563 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 197 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1874 | 6 | 202 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 793 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 197 | 63,6% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 73% | 1005 | 3 | 202 | 71,2% Me: 72% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 323 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 69 | 51,1% Me: 54% · σ: 25,0% · Mo: 60% | 644 | 3 | 60 | 54,5% Me: 60% · σ: 26,8% · Mo: 54% | 509 | 2 |
| język polski ustny (M) | 197 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1435 | 10 | 202 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 592 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 197 | 65,2% Me: 66% · σ: 16,7% · Mo: 50% | 990 | 3 | 202 | 76,1% Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 80% | 409 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 60 | 21,5% Me: 16% · σ: 17,6% · Mo: 6% | 1310 | 3 | 70 | 38,9% Me: 36% · σ: 24,3% · Mo: 48% | 660 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU wypada lepiej w 2, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU w 10.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 21,5% | 38,9% | 17,4 pkt proc. |
| fizyka | 28,6% | 12,2% | 16,5 pkt proc. |
| biologia | 38,3% | 52,7% | 14,4 pkt proc. |
| matematyka | 65,2% | 76,1% | 10,9 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 87,3% | 9,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 60 osób w szkole A i 70 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.