Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 12540)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 276913)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU

📍 Kalisz | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 202 90,3% 🏆 Me: 93% · σ: 10,1% · Mo: 98% 500 2 5 88,2% Me: 88% · σ: 6,7% · Mo: 88% 688 3
język angielski ustny (M) 202 87,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 793 2 5 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 857 3
język polski poziom podstawowy (M) 202 71,2% 🏆 Me: 72% · σ: 12,6% · Mo: 72% 323 2 5 52,8% Me: 52% · σ: 6,7% · Mo: 52% 2347 8
język polski ustny (M) 202 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 592 5 5 82,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 452 3
matematyka poziom podstawowy (M) 202 76,1% 🏆 Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 80% 409 2 5 45,6% Me: 50% · σ: 11,1% · Mo: -% 2593 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU wypada lepiej w 4, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU Różnica
matematyka 76,1% 45,6% 30,5 pkt proc.
język polski 71,2% 52,8% 18,4 pkt proc.
język angielski 90,3% 88,2% 2,1 pkt proc.
język polski 80,8% 82,6% 1,8 pkt proc.
język angielski 87,3% 86,6% 0,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 202 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.