Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU vs TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 98 | 52,7% Me: 53% · σ: 16,4% · Mo: 55% | 389 | 2 | 7 | 25,3% Me: 15% · σ: 15,8% · Mo: -% | 1515 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 40,3% Me: 37% · σ: 19,7% · Mo: 22% | 1016 | 4 | 17 | 31,1% Me: 27% · σ: 11,3% · Mo: 20% | 1657 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 202 | 90,3% Me: 93% · σ: 10,1% · Mo: 98% | 500 | 2 | 147 | 84,6% Me: 90% · σ: 15,4% · Mo: 93% | 991 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 153 | 79,2% Me: 82% · σ: 15,2% · Mo: 88% | 563 | 2 | 115 | 73,3% Me: 77% · σ: 18,5% · Mo: 75% | 1023 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 202 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 793 | 2 | 147 | 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1500 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 202 | 71,2% Me: 72% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 323 | 2 | 149 | 60,7% Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: 55% | 1309 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 60 | 54,5% Me: 60% · σ: 26,8% · Mo: 54% | 509 | 2 | 21 | 42,7% Me: 37% · σ: 23,1% · Mo: 14% | 1003 | 4 |
| język polski ustny (M) | 202 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 592 | 5 | 149 | 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1008 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 202 | 76,1% Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 80% | 409 | 2 | 149 | 62,2% Me: 62% · σ: 21,7% · Mo: 62% | 1155 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 70 | 38,9% Me: 36% · σ: 24,3% · Mo: 48% | 660 | 2 | 56 | 20,5% Me: 14% · σ: 18,6% · Mo: 2% | 1356 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,0%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU | TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 52,7% | 25,3% | 27,4 pkt proc. |
| matematyka | 38,9% | 20,5% | 18,4 pkt proc. |
| matematyka | 76,1% | 62,2% | 14,0 pkt proc. |
| język polski | 54,5% | 42,7% | 11,9 pkt proc. |
| język polski | 71,2% | 60,7% | 10,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 98 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.