Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU czy TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 202 | 90,3% Me: 93% · σ: 10,1% · Mo: 98% | 500 | 2 | 14 | 81,1% Me: 88,5% · σ: 15,6% · Mo: 90% | 1327 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 153 | 79,2% Me: 82% · σ: 15,2% · Mo: 88% | 563 | 2 | 10 | 71,4% Me: 74,5% · σ: 16,3% · Mo: -% | 1193 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 202 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 793 | 2 | 14 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1177 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 202 | 71,2% Me: 72% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 323 | 2 | 14 | 53,1% Me: 54% · σ: 8,6% · Mo: 55% | 2303 | 2 |
| język polski ustny (M) | 202 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 592 | 5 | 14 | 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1935 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 202 | 76,1% Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 80% | 409 | 2 | 14 | 69,1% Me: 66% · σ: 13,7% · Mo: 56% | 768 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA ASNYKA W KALISZU | TECHNIKUM W KALISZU POMORSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 71,2% | 53,1% | 18,1 pkt proc. |
| język polski | 80,8% | 67,9% | 12,9 pkt proc. |
| język angielski | 90,3% | 81,1% | 9,3 pkt proc. |
| język angielski | 79,2% | 71,4% | 7,8 pkt proc. |
| matematyka | 76,1% | 69,1% | 7,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 202 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.