Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WRZEŚNI czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH WE WRZEŚNI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Września | Zdawalność: 25%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 32 | 74,1% Me: 82% · σ: 26,0% · Mo: 97% | 2038 | 3 | 16 | 50,7% Me: 41,5% · σ: 28,6% · Mo: 20% | 4117 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 27 | 63,4% Me: 72% · σ: 27,9% · Mo: 25% | 2008 | 2 | 11 | 42,4% Me: 40% · σ: 29,1% · Mo: -% | 3827 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 31 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1357 | 2 | 17 | 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3916 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 32 | 52,0% Me: 50% · σ: 19,3% · Mo: 50% | 2451 | 4 | 19 | 30,7% Me: 32% · σ: 17,5% · Mo: 8% | 4308 | 7 |
| język polski ustny (M) | 31 | 61,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2770 | 5 | 16 | 49% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4005 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 32 | 56,2% Me: 56% · σ: 20,1% · Mo: 46% | 1575 | 3 | 18 | 19,3% Me: 16% · σ: 12,4% · Mo: 10% | 4436 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WRZEŚNI ma wyższą zdawalność ogólną (90,3% vs 25%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WRZEŚNI wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH WE WRZEŚNI w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WRZEŚNI | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH WE WRZEŚNI | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 56,2% | 19,3% | 36,9 pkt proc. |
| język angielski | 74,1% | 50,7% | 23,4 pkt proc. |
| język angielski | 82,1% | 59,6% | 22,5 pkt proc. |
| język polski | 52,0% | 30,7% | 21,3 pkt proc. |
| język angielski | 63,4% | 42,4% | 21,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 65,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 32 osób w szkole A i 18 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.