Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W BYDGOSZCZY czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W BYDGOSZCZY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 99,6%
📍 Bydgoszcz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 67 | 65,0% Me: 67% · σ: 15,0% · Mo: 60% | 119 | 2 | 49 | 50,3% Me: 54% · σ: 19,1% · Mo: 55% | 468 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 51 | 57,2% Me: 55% · σ: 21,7% · Mo: 45% | 154 | 1 | 24 | 41,5% Me: 46% · σ: 17,0% · Mo: 17% | 468 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 60,9% Me: 63% · σ: 17,8% · Mo: 70% | 122 | 2 | 15 | 60,9% Me: 68% · σ: 26,0% · Mo: -% | 124 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 56 | 66,4% Me: 67,5% · σ: 17,2% · Mo: 80% | 172 | 1 | 64 | 52,8% Me: 55% · σ: 19,3% · Mo: 43% | 514 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 23 | 64,3% Me: 75% · σ: 21,0% · Mo: 75% | 173 | 2 | 26 | 64,3% Me: 67% · σ: 19,6% · Mo: 58% | 174 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 62% Me: 68% · σ: 26,2% · Mo: -% | 49 | 1 | 11 | 41,1% Me: 42% · σ: 20,9% · Mo: 42% | 236 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 223 | 95,2% Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% | 135 | 1 | 225 | 91,3% Me: 95% · σ: 9,5% · Mo: 98% | 410 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 190 | 88,7% Me: 92% · σ: 11,3% · Mo: 95% | 117 | 3 | 183 | 82,5% Me: 85% · σ: 14,3% · Mo: 97% | 352 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 222 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 544 | 5 | 225 | 91,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 359 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 224 | 73,2% Me: 75% · σ: 14,0% · Mo: 87% | 211 | 1 | 229 | 63,3% Me: 63% · σ: 12,6% · Mo: 55% | 1031 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 69 | 53,8% Me: 57% · σ: 27,0% · Mo: 23% | 537 | 3 | 55 | 45,4% Me: 46% · σ: 19,4% · Mo: 34% | 888 | 8 |
| język polski ustny (M) | 224 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1422 | 11 | 229 | 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 602 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 224 | 80,1% Me: 85% · σ: 16,3% · Mo: 88% | 269 | 3 | 229 | 70,0% Me: 70% · σ: 15,7% · Mo: 70% | 716 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 79 | 60,4% Me: 66% · σ: 22,0% · Mo: 80% | 130 | 2 | 54 | 32,9% Me: 23% · σ: 27,0% · Mo: 6% | 870 | 10 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 37 | 72,4% Me: 76% · σ: 20,7% · Mo: 88% | 79 | 1 | 19 | 68,1% Me: 72% · σ: 17,2% · Mo: 68% | 123 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 11, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W BYDGOSZCZY w 2, przy 2 remisach.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W BYDGOSZCZY | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W BYDGOSZCZY | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 60,4% | 32,9% | 27,5 pkt proc. |
| informatyka | 62% | 41,1% | 20,9 pkt proc. |
| chemia | 57,2% | 41,5% | 15,8 pkt proc. |
| biologia | 65,0% | 50,3% | 14,7 pkt proc. |
| geografia | 66,4% | 52,8% | 13,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 79 osób w szkole A i 54 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.