Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%
📍 Ciechanowiec | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 74 | 57,3% Me: 62% · σ: 20,1% · Mo: 70% | 265 | 4 | 23 | 51,9% Me: 48% · σ: 14,8% · Mo: 48% | 413 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 23 | 65,9% Me: 70% · σ: 20,2% · Mo: 80% | 64 | 2 | 12 | 25,9% Me: 23,5% · σ: 11,4% · Mo: 18% | 866 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 73 | 60,5% Me: 67% · σ: 25,2% · Mo: 87% | 287 | 2 | 46 | 37,4% Me: 34% · σ: 16,3% · Mo: 22% | 1194 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 201 | 89,6% Me: 93% · σ: 10,2% · Mo: 95% | 556 | 2 | 105 | 74,7% Me: 80% · σ: 21,0% · Mo: 92% | 1973 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 162 | 82,6% Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 93% | 344 | 2 | 44 | 77,9% Me: 79% · σ: 14,6% · Mo: 95% | 664 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 201 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 288 | 1 | 105 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2474 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 203 | 74,5% Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 78% | 155 | 2 | 110 | 57,7% Me: 58% · σ: 16,0% · Mo: 53% | 1685 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 96 | 52,5% Me: 54% · σ: 23,6% · Mo: 34% | 586 | 3 | 9 | 47,2% Me: 49% · σ: 19,7% · Mo: 49% | 799 | 1 |
| język polski ustny (M) | 203 | 86,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 231 | 2 | 110 | 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1721 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 203 | 83,3% Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 98% | 163 | 1 | 110 | 61,0% Me: 61% · σ: 19,1% · Mo: 66% | 1220 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 54 | 53,6% Me: 68% · σ: 31,7% · Mo: 2% | 246 | 3 | 17 | 34,4% Me: 32% · σ: 19,3% · Mo: 22% | 809 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 28 | 64,5% Me: 65% · σ: 11,6% · Mo: 54% | 147 | 2 | 9 | 38% Me: 32% · σ: 21,4% · Mo: -% | 598 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE wypada lepiej w 12, a LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZATŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W CIECHANOWCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 65,9% | 25,9% | 40,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 64,5% | 38% | 26,5 pkt proc. |
| geografia | 60,5% | 37,4% | 23,1 pkt proc. |
| matematyka | 83,3% | 61,0% | 22,3 pkt proc. |
| język angielski | 93,0% | 73,2% | 19,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 23 osób w szkole A i 12 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.