Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%
📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 73 | 60,5% Me: 67% · σ: 25,2% · Mo: 87% | 287 | 2 | 20 | 28,4% Me: 23% · σ: 19,7% · Mo: 15% | 1891 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 201 | 89,6% Me: 93% · σ: 10,2% · Mo: 95% | 556 | 2 | 25 | 81,3% Me: 88% · σ: 17,0% · Mo: 88% | 1309 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 162 | 82,6% Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 93% | 344 | 2 | 16 | 78,9% Me: 78% · σ: 11,5% · Mo: 90% | 583 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 201 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 288 | 1 | 25 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3957 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 203 | 74,5% Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 78% | 155 | 2 | 25 | 69,5% Me: 75% · σ: 17,4% · Mo: 72% | 464 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 96 | 52,5% Me: 54% · σ: 23,6% · Mo: 34% | 586 | 3 | 6 | 78,3% Me: 82,5% · σ: 17,3% · Mo: 91% | 33 | 1 |
| język polski ustny (M) | 203 | 86,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 231 | 2 | 25 | 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2111 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 203 | 83,3% Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 98% | 163 | 1 | 25 | 81,4% Me: 86% · σ: 13,3% · Mo: 62% | 225 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE wypada lepiej w 7, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W CIECHANOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 93,0% | 58,9% | 34,1 pkt proc. |
| geografia | 60,5% | 28,4% | 32,1 pkt proc. |
| język polski | 52,5% | 78,3% | 25,8 pkt proc. |
| język polski | 86,3% | 66,4% | 19,9 pkt proc. |
| język angielski | 89,6% | 81,3% | 8,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 201 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.