Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W CIECHANOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 12442)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 12811)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 98,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 74 57,3% Me: 62% · σ: 20,1% · Mo: 70% 265 4 24 62,3% 🏆 Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 60% 160 3
geografia poziom rozszerzony (M) 73 60,5% 🏆 Me: 67% · σ: 25,2% · Mo: 87% 287 2 23 51,4% Me: 58% · σ: 19,3% · Mo: 62% 561 3
język angielski poziom podstawowy (M) 201 89,6% 🏆 Me: 93% · σ: 10,2% · Mo: 95% 556 2 82 79,6% Me: 85% · σ: 16,7% · Mo: 93% 1462 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 162 82,6% 🏆 Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 93% 344 2 43 59,1% Me: 58% · σ: 21,2% · Mo: 52% 2453 7
język angielski ustny (M) 201 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 288 1 82 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2781 5
język polski poziom podstawowy (M) 203 74,5% 🏆 Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 78% 155 2 82 68,6% Me: 69% · σ: 16,8% · Mo: 68% 531 5
język polski poziom rozszerzony (M) 96 52,5% 🏆 Me: 54% · σ: 23,6% · Mo: 34% 586 3 25 42,9% Me: 43% · σ: 30,4% · Mo: 0% 990 5
język polski ustny (M) 203 86,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 231 2 82 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1110 4
matematyka poziom podstawowy (M) 203 83,3% 🏆 Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 98% 163 1 82 70,8% Me: 76% · σ: 20,3% · Mo: 88% 683 8
matematyka poziom rozszerzony (M) 54 53,6% 🏆 Me: 68% · σ: 31,7% · Mo: 2% 246 3 6 16% Me: 15% · σ: 12,3% · Mo: -% 1611 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 28 64,5% 🏆 Me: 65% · σ: 11,6% · Mo: 54% 147 2 15 10,8% Me: 6% · σ: 10,7% · Mo: 4% 1002 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,8%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE wypada lepiej w 10, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W CIECHANOWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W CIECHANOWIE Różnica
wiedza o społeczeństwie 64,5% 10,8% 53,7 pkt proc.
matematyka 53,6% 16% 37,6 pkt proc.
język angielski 82,6% 59,1% 23,5 pkt proc.
język angielski 93,0% 70,7% 22,2 pkt proc.
matematyka 83,3% 70,8% 12,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 53,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 15 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.