Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE czy TECHNIKUM NR 4 W CIECHANOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 12442)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 10279)

TECHNIKUM NR 4 W CIECHANOWIE

📍 Ciechanów | Zdawalność: 66,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 73 60,5% 🏆 Me: 67% · σ: 25,2% · Mo: 87% 287 2 17 24,6% Me: 20% · σ: 14,0% · Mo: 12% 2290 9
historia poziom rozszerzony (M) 21 44,1% 🏆 Me: 37% · σ: 28,2% · Mo: 12% 709 2 6 19,7% Me: 22,5% · σ: 6,8% · Mo: 23% 1191 3
język angielski poziom podstawowy (M) 201 89,6% 🏆 Me: 93% · σ: 10,2% · Mo: 95% 556 2 29 55,8% Me: 55% · σ: 27,5% · Mo: 17% 3857 13
język angielski poziom rozszerzony (M) 162 82,6% 🏆 Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 93% 344 2 14 57,7% Me: 63,5% · σ: 24,3% · Mo: 33% 2615 8
język angielski ustny (M) 201 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 288 1 29 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2929 6
język polski poziom podstawowy (M) 203 74,5% 🏆 Me: 78% · σ: 15,2% · Mo: 78% 155 2 31 48,2% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 50% 2952 11
język polski ustny (M) 203 86,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 231 2 30 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1532 5
matematyka poziom podstawowy (M) 203 83,3% 🏆 Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 98% 163 1 31 29,4% Me: 24% · σ: 15,8% · Mo: 16% 3933 13

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 66,7%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 W CIECHANOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE TECHNIKUM NR 4 W CIECHANOWIE Różnica
matematyka 83,3% 29,4% 54,0 pkt proc.
geografia 60,5% 24,6% 35,9 pkt proc.
język angielski 89,6% 55,8% 33,8 pkt proc.
język polski 74,5% 48,2% 26,3 pkt proc.
język angielski 82,6% 57,7% 24,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 33,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 54,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 203 osób w szkole A i 31 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.