Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Myślenice | Zdawalność: 82,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 26,2% Me: 20% · σ: 15,0% · Mo: 20% | 1448 | 4 | 20 | 51,8% Me: 45,5% · σ: 21,3% · Mo: 38% | 417 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 5 | 59,6% Me: 60% · σ: 34,9% · Mo: -% | 305 | 1 | 49 | 47,1% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 38% | 707 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 23 | 86% Me: 95% · σ: 20,2% · Mo: 100% | 876 | 3 | 120 | 89,6% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 560 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 17 | 77,4% Me: 90% · σ: 23,4% · Mo: 90% | 700 | 3 | 106 | 79,9% Me: 88% · σ: 19,5% · Mo: 93% | 507 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 23 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 868 | 3 | 120 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 514 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 23 | 70,4% Me: 70% · σ: 15,6% · Mo: 62% | 396 | 3 | 120 | 73,8% Me: 75% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 188 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 37,2% Me: 48,5% · σ: 25,2% · Mo: 3% | 1251 | 4 | 26 | 62,0% Me: 61,5% · σ: 22,2% · Mo: 51% | 286 | 1 |
| język polski ustny (M) | 23 | 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 775 | 2 | 120 | 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1402 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 23 | 58,3% Me: 60% · σ: 26,7% · Mo: 60% | 1433 | 3 | 120 | 71,7% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 58% | 625 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 25% Me: 18% · σ: 20,1% · Mo: 4% | 1157 | 3 | 38 | 40,7% Me: 39% · σ: 20,6% · Mo: 22% | 602 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 82,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH w 8.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 26,2% | 51,8% | 25,5 pkt proc. |
| język polski | 37,2% | 62,0% | 24,8 pkt proc. |
| matematyka | 25% | 40,7% | 15,7 pkt proc. |
| matematyka | 58,3% | 71,7% | 13,4 pkt proc. |
| geografia | 59,6% | 47,1% | 12,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 17,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.