Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Myślenice | Zdawalność: 82,6%
📍 Myślenice | Zdawalność: 98,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 26,2% Me: 20% · σ: 15,0% · Mo: 20% | 1448 | 4 | 116 | 48,9% Me: 47,5% · σ: 21,1% · Mo: 45% | 507 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 5 | 59,6% Me: 60% · σ: 34,9% · Mo: -% | 305 | 1 | 40 | 55,6% Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 67% | 419 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 23 | 86% Me: 95% · σ: 20,2% · Mo: 100% | 876 | 3 | 331 | 87,7% Me: 92% · σ: 12,7% · Mo: 95% | 735 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 17 | 77,4% Me: 90% · σ: 23,4% · Mo: 90% | 700 | 3 | 260 | 78,7% Me: 83% · σ: 16,9% · Mo: 88% | 598 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 23 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 868 | 3 | 331 | 91,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 360 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 23 | 70,4% Me: 70% · σ: 15,6% · Mo: 62% | 396 | 3 | 332 | 76,1% Me: 77,5% · σ: 11,9% · Mo: 83% | 102 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 37,2% Me: 48,5% · σ: 25,2% · Mo: 3% | 1251 | 4 | 65 | 50,2% Me: 49% · σ: 21,5% · Mo: 37% | 673 | 2 |
| język polski ustny (M) | 23 | 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 775 | 2 | 331 | 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 996 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 23 | 58,3% Me: 60% · σ: 26,7% · Mo: 60% | 1433 | 3 | 332 | 75,5% Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 96% | 434 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 25% Me: 18% · σ: 20,1% · Mo: 4% | 1157 | 3 | 188 | 41,0% Me: 40% · σ: 26,4% · Mo: 4% | 591 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 82,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH wypada lepiej w 2, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 w 8.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 26,2% | 48,9% | 22,7 pkt proc. |
| matematyka | 58,3% | 75,5% | 17,3 pkt proc. |
| matematyka | 25% | 41,0% | 16,0 pkt proc. |
| język polski | 37,2% | 50,2% | 13,1 pkt proc. |
| język polski | 70,4% | 76,1% | 5,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 16,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 116 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.