Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WLK. W BOCHNI vs TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W BOCHNI, UL. WINDAKIEWICZA 23. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Bochnia | Zdawalność: 99,3%
📍 Bochnia | Zdawalność: 97,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 108 | 54,3% Me: 55% · σ: 18,7% · Mo: 75% | 335 | 1 | 8 | 22,4% Me: 19% · σ: 12,4% · Mo: 18% | 1689 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 53,6% Me: 45% · σ: 18,3% · Mo: 42% | 484 | 1 | 30 | 49,1% Me: 46% · σ: 21,3% · Mo: 37% | 634 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 46% Me: 46% · σ: 29,2% · Mo: -% | 171 | 1 | 11 | 44,9% Me: 46% · σ: 26,9% · Mo: -% | 184 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 275 | 89,2% Me: 93% · σ: 12,5% · Mo: 97% | 593 | 1 | 213 | 78,6% Me: 85% · σ: 20,5% · Mo: 98% | 1567 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 237 | 81,2% Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 93% | 425 | 1 | 138 | 73,7% Me: 79% · σ: 21,4% · Mo: 93% | 998 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 275 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 816 | 1 | 213 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1853 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 277 | 68,5% Me: 68% · σ: 13,0% · Mo: 75% | 542 | 1 | 213 | 58,9% Me: 58% · σ: 13,0% · Mo: 62% | 1528 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 92 | 61,6% Me: 69% · σ: 23,1% · Mo: 69% | 294 | 1 | 10 | 45,9% Me: 52,5% · σ: 27,0% · Mo: 0% | 865 | 3 |
| język polski ustny (M) | 277 | 78,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 785 | 2 | 213 | 64,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2381 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 277 | 77,2% Me: 82% · σ: 18,6% · Mo: 100% | 371 | 1 | 213 | 67,7% Me: 68% · σ: 20,3% · Mo: 74% | 852 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 117 | 50,4% Me: 52% · σ: 22,9% · Mo: 38% | 326 | 1 | 79 | 32,6% Me: 28% · σ: 22,8% · Mo: 14% | 880 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WLK. W BOCHNI ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 97,7%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WLK. W BOCHNI wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W BOCHNI, UL. WINDAKIEWICZA 23 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WLK. W BOCHNI | TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W BOCHNI, UL. WINDAKIEWICZA 23 | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 54,3% | 22,4% | 31,9 pkt proc. |
| matematyka | 50,4% | 32,6% | 17,7 pkt proc. |
| język polski | 61,6% | 45,9% | 15,7 pkt proc. |
| język polski | 78,4% | 64,2% | 14,3 pkt proc. |
| język angielski | 89,2% | 78,6% | 10,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 108 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.