Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WLK. W BOCHNI vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W BOCHNI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Bochnia | Zdawalność: 99,3%
📍 Bochnia | Zdawalność: 89,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 108 | 54,3% Me: 55% · σ: 18,7% · Mo: 75% | 335 | 1 | 53 | 30,2% Me: 25% · σ: 20,0% · Mo: 8% | 1248 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 91 | 50,4% Me: 52% · σ: 26,1% · Mo: 80% | 261 | 1 | 14 | 31,6% Me: 18,5% · σ: 31,4% · Mo: 88% | 733 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 53,6% Me: 45% · σ: 18,3% · Mo: 42% | 484 | 1 | 32 | 36,9% Me: 34% · σ: 18,0% · Mo: 20% | 1222 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 30 | 68,4% Me: 71% · σ: 24,8% · Mo: 70% | 114 | 1 | 12 | 57,8% Me: 62,5% · σ: 20,5% · Mo: 37% | 323 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 77,1% Me: 78% · σ: 9,9% · Mo: -% | 211 | 2 | 10 | 77,2% Me: 79,5% · σ: 10,4% · Mo: -% | 207 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 275 | 89,2% Me: 93% · σ: 12,5% · Mo: 97% | 593 | 1 | 205 | 75,6% Me: 83% · σ: 22,0% · Mo: 93% | 1881 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 237 | 81,2% Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 93% | 425 | 1 | 140 | 69,2% Me: 72,5% · σ: 21,8% · Mo: 82% | 1436 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 275 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 816 | 1 | 205 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1285 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 277 | 68,5% Me: 68% · σ: 13,0% · Mo: 75% | 542 | 1 | 206 | 61,5% Me: 62% · σ: 13,7% · Mo: 53% | 1226 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 92 | 61,6% Me: 69% · σ: 23,1% · Mo: 69% | 294 | 1 | 59 | 35,8% Me: 29% · σ: 29,4% · Mo: 0% | 1303 | 5 |
| język polski ustny (M) | 277 | 78,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 785 | 2 | 206 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 339 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 277 | 77,2% Me: 82% · σ: 18,6% · Mo: 100% | 371 | 1 | 206 | 51,0% Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 52% | 2052 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 117 | 50,4% Me: 52% · σ: 22,9% · Mo: 38% | 326 | 1 | 14 | 11% Me: 6% · σ: 14,6% · Mo: 0% | 1914 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 15 | 52,8% Me: 62% · σ: 25,4% · Mo: 78% | 330 | 1 | 44 | 42,9% Me: 41% · σ: 20,2% · Mo: 50% | 499 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WLK. W BOCHNI ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 89,3%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WLK. W BOCHNI wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W BOCHNI w 2.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WLK. W BOCHNI | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W BOCHNI | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,4% | 11% | 39,4 pkt proc. |
| matematyka | 77,2% | 51,0% | 26,2 pkt proc. |
| język polski | 61,6% | 35,8% | 25,7 pkt proc. |
| biologia | 54,3% | 30,2% | 24,1 pkt proc. |
| chemia | 50,4% | 31,6% | 18,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 117 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.