Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W SANDOMIERZU vs TECHNIKUM NR 3 W SANDOMIERZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 80 | 73,6% Me: 83% · σ: 21,7% · Mo: 92% | 2109 | 4 | 30 | 57,5% Me: 54,5% · σ: 24,3% · Mo: 70% | 3720 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 53 | 63,8% Me: 68% · σ: 24,6% · Mo: 52% | 1962 | 5 | 18 | 41,6% Me: 32% · σ: 25,0% · Mo: 25% | 3850 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 80 | 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2236 | 4 | 30 | 54,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4178 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 80 | 48,6% Me: 50% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 2893 | 5 | 30 | 45,6% Me: 42% · σ: 15,5% · Mo: 42% | 3292 | 7 |
| język polski ustny (M) | 80 | 62,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2561 | 4 | 30 | 54,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3546 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 80 | 53,5% Me: 55% · σ: 23,3% · Mo: 56% | 1815 | 5 | 30 | 39% Me: 36% · σ: 20,1% · Mo: 44% | 3287 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W SANDOMIERZU ma wyższą zdawalność ogólną (76,2% vs 73,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W SANDOMIERZU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 W SANDOMIERZU w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W SANDOMIERZU | TECHNIKUM NR 3 W SANDOMIERZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 63,8% | 41,6% | 22,2 pkt proc. |
| język angielski | 75,0% | 54,4% | 20,6 pkt proc. |
| język angielski | 73,6% | 57,5% | 16,1 pkt proc. |
| matematyka | 53,5% | 39% | 14,5 pkt proc. |
| język polski | 62,8% | 54,5% | 8,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 53 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.