Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach WOJEWÓDZKIE TECHNIKUM DLA MŁODZIEŻY W ŚWINOUJŚCIU i NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA BEZ GRANIC ŚWINOUJŚCIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Świnoujście | Zdawalność: 33,3%
📍 Świnoujście | Zdawalność: 77,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 5 | 63,8% Me: 52% · σ: 27,6% · Mo: -% | 3161 | 7 | 252 | 79,0% Me: 88% · σ: 21,5% · Mo: 95% | 1517 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 5 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3058 | 9 | 252 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1600 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 6 | 37,5% Me: 36,5% · σ: 8,1% · Mo: -% | 3966 | 8 | 254 | 56,6% Me: 57% · σ: 18,2% · Mo: 57% | 1847 | 4 |
| język polski ustny (M) | 6 | 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1443 | 2 | 252 | 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1938 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 6 | 34,7% Me: 24% · σ: 16,7% · Mo: 24% | 3621 | 8 | 253 | 44,6% Me: 42% · σ: 21,8% · Mo: 18% | 2690 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA BEZ GRANIC ŚWINOUJŚCIE ma wyższą zdawalność ogólną (77,2% vs 33,3%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, WOJEWÓDZKIE TECHNIKUM DLA MŁODZIEŻY W ŚWINOUJŚCIU wypada lepiej w 1, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA BEZ GRANIC ŚWINOUJŚCIE w 4.
| Przedmiot | WOJEWÓDZKIE TECHNIKUM DLA MŁODZIEŻY W ŚWINOUJŚCIU | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA BEZ GRANIC ŚWINOUJŚCIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 37,5% | 56,6% | 19,1 pkt proc. |
| język angielski | 63,8% | 79,0% | 15,2 pkt proc. |
| język angielski | 68,6% | 79,9% | 11,3 pkt proc. |
| matematyka | 34,7% | 44,6% | 10,0 pkt proc. |
| język polski | 71,8% | 67,9% | 3,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 43,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 254 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.