Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH i TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gryfice | Zdawalność: 97,8%
📍 Gryfice | Zdawalność: 83,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 30,9% Me: 28% · σ: 12,9% · Mo: 20% | 1677 | 2 | 16 | 33,4% Me: 24% · σ: 19,2% · Mo: 23% | 1463 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 94 | 82,7% Me: 89% · σ: 17,1% · Mo: 95% | 1174 | 1 | 30 | 72,7% Me: 77,5% · σ: 24,3% · Mo: 97% | 2203 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 48 | 69,5% Me: 77% · σ: 22,8% · Mo: 95% | 1394 | 2 | 18 | 65,3% Me: 78,5% · σ: 25,5% · Mo: 18% | 1829 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 94 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1010 | 2 | 30 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2513 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 94 | 66,1% Me: 66% · σ: 13,6% · Mo: 58% | 748 | 1 | 30 | 54,1% Me: 57% · σ: 18,4% · Mo: 62% | 2158 | 3 |
| język polski ustny (M) | 94 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 131 | 1 | 30 | 60,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2859 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 91 | 64,2% Me: 66% · σ: 16,8% · Mo: 56% | 1059 | 1 | 30 | 58,2% Me: 60% · σ: 24,9% · Mo: 64% | 1440 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,8% vs 83,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH | TECHNIKUM EKONOMICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 88,7% | 60,5% | 28,2 pkt proc. |
| język angielski | 85,3% | 72,9% | 12,4 pkt proc. |
| język polski | 66,1% | 54,1% | 12,0 pkt proc. |
| język angielski | 82,7% | 72,7% | 10,0 pkt proc. |
| matematyka | 64,2% | 58,2% | 6,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 94 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.