Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gryfice | Zdawalność: 97,8%
📍 Gryfice | Zdawalność: 88,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 12 | 55,1% Me: 50% · σ: 15,5% · Mo: 35% | 316 | 1 | 37 | 26,2% Me: 22% · σ: 17,4% · Mo: 12% | 1453 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 30,9% Me: 28% · σ: 12,9% · Mo: 20% | 1677 | 2 | 12 | 19% Me: 17% · σ: 8,3% · Mo: 20% | 2729 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 94 | 82,7% Me: 89% · σ: 17,1% · Mo: 95% | 1174 | 1 | 77 | 74,1% Me: 85% · σ: 24,1% · Mo: 98% | 2034 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 48 | 69,5% Me: 77% · σ: 22,8% · Mo: 95% | 1394 | 2 | 50 | 63,5% Me: 68,5% · σ: 26,5% · Mo: 87% | 1993 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 94 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1010 | 2 | 76 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1898 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 94 | 66,1% Me: 66% · σ: 13,6% · Mo: 58% | 748 | 1 | 76 | 57,5% Me: 56% · σ: 14,7% · Mo: 68% | 1714 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 23 | 38,0% Me: 34% · σ: 18,8% · Mo: 31% | 1216 | 1 | 20 | 24,9% Me: 26% · σ: 22,4% · Mo: 3% | 1728 | 2 |
| język polski ustny (M) | 94 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 131 | 1 | 76 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1612 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 91 | 64,2% Me: 66% · σ: 16,8% · Mo: 56% | 1059 | 1 | 76 | 54,1% Me: 55% · σ: 18,6% · Mo: 44% | 1758 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 18,5% Me: 12% · σ: 18,6% · Mo: 6% | 1452 | 2 | 6 | 41,7% Me: 47% · σ: 32,0% · Mo: 2% | 573 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 73,1% Me: 84% · σ: 27,0% · Mo: -% | 74 | 1 | 10 | 30% Me: 17% · σ: 22,1% · Mo: 16% | 759 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,8% vs 88,2%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W GRYFICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 73,1% | 30% | 43,1 pkt proc. |
| biologia | 55,1% | 26,2% | 28,9 pkt proc. |
| matematyka | 18,5% | 41,7% | 23,1 pkt proc. |
| język polski | 88,7% | 70,6% | 18,2 pkt proc. |
| język polski | 38,0% | 24,9% | 13,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.