Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH vs LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 110262)

LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH

📍 Gryfice | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 94 82,7% 🏆 Me: 89% · σ: 17,1% · Mo: 95% 1174 1 18 78,2% Me: 83,5% · σ: 23,3% · Mo: 73% 1607 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 48 69,5% Me: 77% · σ: 22,8% · Mo: 95% 1394 2 15 71,9% 🏆 Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 93% 1157 1
język angielski ustny (M) 94 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1010 2 18 89,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 565 1
język polski poziom podstawowy (M) 94 66,1% 🏆 Me: 66% · σ: 13,6% · Mo: 58% 748 1 18 44,1% Me: 44% · σ: 16,5% · Mo: 30% 3462 5
język polski ustny (M) 94 88,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 131 1 18 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1016 2
matematyka poziom podstawowy (M) 91 64,2% 🏆 Me: 66% · σ: 16,8% · Mo: 56% 1059 1 18 55,9% Me: 54% · σ: 10,5% · Mo: 52% 1599 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,8%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH wypada lepiej w 4, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH w 2.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRYFICACH LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GRYFICACH Różnica
język polski 66,1% 44,1% 22,0 pkt proc.
język polski 88,7% 75,9% 12,8 pkt proc.
matematyka 64,2% 55,9% 8,3 pkt proc.
język angielski 82,7% 78,2% 4,6 pkt proc.
język angielski 85,3% 89,6% 4,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 94 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.