Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Suwałki | Zdawalność: 98,2%
📍 Suwałki | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 28 | 40,9% Me: 32,5% · σ: 21,5% · Mo: 27% | 798 | 2 | 60 | 51,8% Me: 53% · σ: 21,7% · Mo: 53% | 419 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 13 | 43,4% Me: 38% · σ: 27,1% · Mo: 38% | 423 | 2 | 31 | 55,6% Me: 58% · σ: 25,0% · Mo: 43% | 178 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 63,7% Me: 68% · σ: 23,5% · Mo: 47% | 91 | 1 | 25 | 54% Me: 57% · σ: 22,1% · Mo: 55% | 215 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 31,3% Me: 27% · σ: 13,4% · Mo: 18% | 1639 | 3 | 61 | 58,0% Me: 55% · σ: 19,0% · Mo: 43% | 353 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 106 | 85,1% Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 941 | 3 | 200 | 91,8% Me: 95% · σ: 10,4% · Mo: 97% | 363 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 91 | 74,0% Me: 80% · σ: 20,2% · Mo: 82% | 962 | 2 | 123 | 78,6% Me: 83% · σ: 16,3% · Mo: 93% | 613 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 106 | 87,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 819 | 3 | 199 | 91% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 438 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 110 | 64,2% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 73% | 923 | 3 | 200 | 66,2% Me: 67% · σ: 12,8% · Mo: 65% | 733 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 48,9% Me: 49% · σ: 20,2% · Mo: 46% | 730 | 3 | 50 | 58,2% Me: 58,5% · σ: 24,8% · Mo: 34% | 390 | 1 |
| język polski ustny (M) | 110 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 92 | 2 | 200 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 196 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 110 | 70,4% Me: 71% · σ: 22,6% · Mo: 98% | 694 | 3 | 200 | 75,5% Me: 77% · σ: 18,8% · Mo: 92% | 436 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 49 | 55,7% Me: 60% · σ: 28,1% · Mo: 60% | 211 | 1 | 99 | 42,9% Me: 42% · σ: 24,3% · Mo: 58% | 538 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 98,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH wypada lepiej w 3, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH w 9.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ALFREDA LITYŃSKIEGO W SUWAŁKACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 31,3% | 58,0% | 26,6 pkt proc. |
| matematyka | 55,7% | 42,9% | 12,8 pkt proc. |
| chemia | 43,4% | 55,6% | 12,2 pkt proc. |
| biologia | 40,9% | 51,8% | 10,9 pkt proc. |
| fizyka | 63,7% | 54% | 9,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 61 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.