Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH czy TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Suwałki | Zdawalność: 98,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 28 | 40,9% Me: 32,5% · σ: 21,5% · Mo: 27% | 798 | 2 | 5 | 37% Me: 37% · σ: 13,9% · Mo: -% | 951 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 31,3% Me: 27% · σ: 13,4% · Mo: 18% | 1639 | 3 | 20 | 25,6% Me: 24% · σ: 12,5% · Mo: 17% | 2184 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 106 | 85,1% Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 97% | 941 | 3 | 78 | 70,6% Me: 77% · σ: 22,5% · Mo: 97% | 2441 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 91 | 74,0% Me: 80% · σ: 20,2% · Mo: 82% | 962 | 2 | 63 | 51,4% Me: 52% · σ: 22,0% · Mo: 30% | 3232 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 106 | 87,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 819 | 3 | 78 | 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1980 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 110 | 64,2% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 73% | 923 | 3 | 79 | 53,4% Me: 55% · σ: 16,3% · Mo: 52% | 2264 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 48,9% Me: 49% · σ: 20,2% · Mo: 46% | 730 | 3 | 13 | 26,4% Me: 6% · σ: 34,7% · Mo: 0% | 1675 | 4 |
| język polski ustny (M) | 110 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 92 | 2 | 79 | 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 205 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 110 | 70,4% Me: 71% · σ: 22,6% · Mo: 98% | 694 | 3 | 79 | 46,8% Me: 42% · σ: 21,0% · Mo: 40% | 2459 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 49 | 55,7% Me: 60% · σ: 28,1% · Mo: 60% | 211 | 1 | 16 | 9,5% Me: 7% · σ: 14,1% · Mo: 0% | 2011 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 78,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH | TECHNIKUM NR 4 W SUWAŁKACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 55,7% | 9,5% | 46,2 pkt proc. |
| matematyka | 70,4% | 46,8% | 23,7 pkt proc. |
| język angielski | 74,0% | 51,4% | 22,6 pkt proc. |
| język polski | 48,9% | 26,4% | 22,6 pkt proc. |
| język angielski | 85,1% | 70,6% | 14,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.