Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY vs TECHNIKUM NR 5 W ŚWIDNICY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 12186)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY

📍 Świdnica | Zdawalność: 99,2%

SZKOŁA B (RSPO: 13104)

TECHNIKUM NR 5 W ŚWIDNICY

📍 Świdnica | Zdawalność: 89,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 28 43,5% 🏆 Me: 44% · σ: 15,2% · Mo: 33% 871 3 29 35,9% Me: 33% · σ: 15,6% · Mo: 15% 1280 4
historia poziom rozszerzony (M) 11 47% Me: 47% · σ: 23,7% · Mo: -% 624 3 5 48,8% 🏆 Me: 50% · σ: 14,3% · Mo: -% 568 2
język angielski poziom podstawowy (M) 117 87,7% 🏆 Me: 90% · σ: 10,3% · Mo: 97% 728 3 76 81,6% Me: 90% · σ: 18,0% · Mo: 93% 1273 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 106 71,6% 🏆 Me: 72,5% · σ: 18,1% · Mo: 92% 1180 3 71 65,5% Me: 77% · σ: 25,2% · Mo: 78% 1800 5
język angielski ustny (M) 117 84,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1111 2 75 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1290 3
język polski poziom podstawowy (M) 118 53,8% Me: 55% · σ: 13,7% · Mo: 55% 2203 7 76 58,7% 🏆 Me: 60% · σ: 16,9% · Mo: 70% 1558 4
język polski poziom rozszerzony (M) 45 51,7% Me: 51% · σ: 24,0% · Mo: 43% 621 3 15 51,8% 🏆 Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 63% 616 2
język polski ustny (M) 118 70,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1628 4 76 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1764 5
matematyka poziom podstawowy (M) 118 58,2% 🏆 Me: 56% · σ: 17,1% · Mo: 46% 1439 3 76 52,5% Me: 48% · σ: 20,4% · Mo: 38% 1903 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 21 18,3% 🏆 Me: 12% · σ: 19,6% · Mo: 12% 1465 3 17 8,8% Me: 6% · σ: 7,0% · Mo: 2% 2041 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY ma wyższą zdawalność ogólną (99,2% vs 89,5%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 5 W ŚWIDNICY w 3.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY TECHNIKUM NR 5 W ŚWIDNICY Różnica
matematyka 18,3% 8,8% 9,5 pkt proc.
geografia 43,5% 35,9% 7,6 pkt proc.
język angielski 87,7% 81,6% 6,1 pkt proc.
język angielski 71,6% 65,5% 6,1 pkt proc.
matematyka 58,2% 52,5% 5,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 17 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.