Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W ŚWIDNICY? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 12176)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY

📍 Świdnica | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 8615)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W ŚWIDNICY

📍 Świdnica | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 57 48,2% Me: 50% · σ: 21,2% · Mo: 25% 532 2 48 51,1% 🏆 Me: 52% · σ: 17,6% · Mo: 52% 446 1
chemia poziom rozszerzony (M) 26 59,5% 🏆 Me: 60,5% · σ: 19,9% · Mo: 63% 123 1 30 37,0% Me: 30% · σ: 22,5% · Mo: 25% 602 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 26 48,1% Me: 53% · σ: 22,8% · Mo: 60% 302 2 28 61,8% 🏆 Me: 66% · σ: 21,0% · Mo: 70% 106 1
geografia poziom rozszerzony (M) 42 48,2% Me: 45% · σ: 18,4% · Mo: 43% 657 2 36 69,2% 🏆 Me: 76% · σ: 19,3% · Mo: 82% 126 1
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 7 71,6% Me: 73% · σ: 12,1% · Mo: -% 319 2 13 82,6% 🏆 Me: 83% · σ: 6,6% · Mo: 85% 96 1
język angielski poziom podstawowy (M) 148 94,2% 🏆 Me: 97% · σ: 5,9% · Mo: 97% 202 1 140 92,3% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% 323 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 132 84,2% 🏆 Me: 88% · σ: 14,0% · Mo: 93% 283 1 115 81,7% Me: 87% · σ: 15,0% · Mo: 87% 399 2
język angielski ustny (M) 148 89,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 554 1 139 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1350 4
język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) 5 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 77 2 5 92% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 54 1
język polski poziom podstawowy (M) 150 64,4% Me: 63% · σ: 13,9% · Mo: 55% 911 2 146 71,0% 🏆 Me: 72% · σ: 13,5% · Mo: 72% 336 1
język polski poziom rozszerzony (M) 33 44,5% Me: 49% · σ: 23,3% · Mo: 49% 917 4 32 60,1% 🏆 Me: 54% · σ: 20,4% · Mo: 54% 333 1
język polski ustny (M) 150 77,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 826 1 145 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 861 2
matematyka poziom podstawowy (M) 150 81,0% 🏆 Me: 86% · σ: 17,2% · Mo: 98% 231 1 146 80,8% Me: 84% · σ: 16,6% · Mo: 98% 243 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 81 51,5% Me: 52% · σ: 23,9% · Mo: 40% 293 2 69 57,5% 🏆 Me: 58% · σ: 23,7% · Mo: 82% 182 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W ŚWIDNICY w 8.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W ŚWIDNICY Różnica
chemia 59,5% 37,0% 22,5 pkt proc.
geografia 48,2% 69,2% 21,1 pkt proc.
język polski 44,5% 60,1% 15,5 pkt proc.
fizyka 48,1% 61,8% 13,7 pkt proc.
język angielski 71,6% 82,6% 11,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M), język niemiecki poziom podstawowy (M), język niemiecki ustny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 30 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.