Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY i TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Świdnica | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 148 | 94,2% Me: 97% · σ: 5,9% · Mo: 97% | 202 | 1 | 44 | 72,0% Me: 78,5% · σ: 22,2% · Mo: 48% | 2276 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 132 | 84,2% Me: 88% · σ: 14,0% · Mo: 93% | 283 | 1 | 30 | 58,3% Me: 62% · σ: 22,1% · Mo: 50% | 2536 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 148 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 554 | 1 | 44 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1816 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 150 | 64,4% Me: 63% · σ: 13,9% · Mo: 55% | 911 | 2 | 45 | 63,1% Me: 62% · σ: 12,9% · Mo: 55% | 1052 | 3 |
| język polski ustny (M) | 150 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 826 | 1 | 45 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1436 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 150 | 81,0% Me: 86% · σ: 17,2% · Mo: 98% | 231 | 1 | 45 | 44,6% Me: 42% · σ: 19,5% · Mo: 22% | 2692 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 81 | 51,5% Me: 52% · σ: 23,9% · Mo: 40% | 293 | 2 | 11 | 14,2% Me: 8% · σ: 15,2% · Mo: 6% | 1743 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 80%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY | TECHNIKUM NR 6 W ŚWIDNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 51,5% | 14,2% | 37,3 pkt proc. |
| matematyka | 81,0% | 44,6% | 36,4 pkt proc. |
| język angielski | 84,2% | 58,3% | 25,9 pkt proc. |
| język angielski | 94,2% | 72,0% | 22,2 pkt proc. |
| język angielski | 89,8% | 78,2% | 11,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 81 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.