Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Świdnica | Zdawalność: 100%
📍 Świdnica | Zdawalność: 99,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 57 | 48,2% Me: 50% · σ: 21,2% · Mo: 25% | 532 | 2 | 31 | 33,5% Me: 30% · σ: 18,3% · Mo: 22% | 1096 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 26 | 59,5% Me: 60,5% · σ: 19,9% · Mo: 63% | 123 | 1 | 6 | 34% Me: 31% · σ: 22,9% · Mo: -% | 681 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 26 | 48,1% Me: 53% · σ: 22,8% · Mo: 60% | 302 | 2 | 5 | 10,6% Me: 7% · σ: 8,5% · Mo: -% | 827 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 48,2% Me: 45% · σ: 18,4% · Mo: 43% | 657 | 2 | 28 | 43,5% Me: 44% · σ: 15,2% · Mo: 33% | 871 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 148 | 94,2% Me: 97% · σ: 5,9% · Mo: 97% | 202 | 1 | 117 | 87,7% Me: 90% · σ: 10,3% · Mo: 97% | 728 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 132 | 84,2% Me: 88% · σ: 14,0% · Mo: 93% | 283 | 1 | 106 | 71,6% Me: 72,5% · σ: 18,1% · Mo: 92% | 1180 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 148 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 554 | 1 | 117 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1111 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 150 | 64,4% Me: 63% · σ: 13,9% · Mo: 55% | 911 | 2 | 118 | 53,8% Me: 55% · σ: 13,7% · Mo: 55% | 2203 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 44,5% Me: 49% · σ: 23,3% · Mo: 49% | 917 | 4 | 45 | 51,7% Me: 51% · σ: 24,0% · Mo: 43% | 621 | 3 |
| język polski ustny (M) | 150 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 826 | 1 | 118 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1628 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 150 | 81,0% Me: 86% · σ: 17,2% · Mo: 98% | 231 | 1 | 118 | 58,2% Me: 56% · σ: 17,1% · Mo: 46% | 1439 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 81 | 51,5% Me: 52% · σ: 23,9% · Mo: 40% | 293 | 2 | 21 | 18,3% Me: 12% · σ: 19,6% · Mo: 12% | 1465 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY wypada lepiej w 11, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 48,1% | 10,6% | 37,5 pkt proc. |
| matematyka | 51,5% | 18,3% | 33,2 pkt proc. |
| chemia | 59,5% | 34% | 25,5 pkt proc. |
| matematyka | 81,0% | 58,2% | 22,8 pkt proc. |
| biologia | 48,2% | 33,5% | 14,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.