Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wrocław | Zdawalność: 100%
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 77% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 87% | 13 | 2 | 72 | 62,8% Me: 64% · σ: 19,4% · Mo: 87% | 152 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 20 | 66,8% Me: 63,5% · σ: 22,1% · Mo: 47% | 58 | 2 | 61 | 59,4% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 75% | 125 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 97 | 75,4% Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 82% | 20 | 1 | 8 | 45,1% Me: 47,5% · σ: 24,1% · Mo: -% | 347 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 79% Me: 80% · σ: 9,3% · Mo: -% | 30 | 2 | 38 | 72,6% Me: 76% · σ: 15,8% · Mo: 77% | 81 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 84,8% Me: 93% · σ: 20,3% · Mo: -% | 8 | 1 | 24 | 62,6% Me: 64% · σ: 16,9% · Mo: 38% | 209 | 6 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 41 | 67,4% Me: 64% · σ: 17,6% · Mo: 86% | 26 | 3 | 7 | 45,1% Me: 40% · σ: 21,8% · Mo: 40% | 179 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 116 | 97,5% Me: 98% · σ: 3,2% · Mo: 100% | 11 | 1 | 244 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,1% · Mo: 98% | 122 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 116 | 92,2% Me: 97% · σ: 10,1% · Mo: 97% | 35 | 2 | 235 | 87,7% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 153 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 115 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 416 | 3 | 244 | 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 229 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 118 | 77,2% Me: 78% · σ: 11,2% · Mo: 87% | 72 | 2 | 258 | 74,9% Me: 77% · σ: 10,8% · Mo: 67% | 144 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 11 | 70% Me: 80% · σ: 26,9% · Mo: 91% | 126 | 2 | 61 | 54,5% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 54% | 511 | 5 |
| język polski ustny (M) | 118 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 396 | 2 | 258 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1638 | 18 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 118 | 97,8% Me: 98% · σ: 3,2% · Mo: 100% | 1 | 1 | 258 | 84,4% Me: 88% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 145 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 118 | 81,1% Me: 82% · σ: 13,9% · Mo: 82% | 1 | 1 | 103 | 58,6% Me: 62% · σ: 23,0% · Mo: 56% | 160 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ wypada lepiej w 13, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH w 1.
| Przedmiot | AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 75,4% | 45,1% | 30,2 pkt proc. |
| matematyka | 81,1% | 58,6% | 22,4 pkt proc. |
| informatyka | 67,4% | 45,1% | 22,3 pkt proc. |
| historia | 84,8% | 62,6% | 22,2 pkt proc. |
| język polski | 70% | 54,5% | 15,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 97 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.