Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 121553)

AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ

📍 Wrocław | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 18731)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU

📍 Inowrocław | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 9 77% 🏆 Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 87% 13 2 42 47,8% Me: 47% · σ: 19,6% · Mo: 58% 549 2
chemia poziom rozszerzony (M) 20 66,8% 🏆 Me: 63,5% · σ: 22,1% · Mo: 47% 58 2 40 49,6% Me: 52,5% · σ: 19,1% · Mo: 30% 280 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 97 75,4% 🏆 Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 82% 20 1 8 27,5% Me: 21,5% · σ: 22,5% · Mo: -% 626 3
geografia poziom rozszerzony (M) 6 79% 🏆 Me: 80% · σ: 9,3% · Mo: -% 30 2 50 51,7% Me: 51,5% · σ: 17,2% · Mo: 37% 550 1
historia poziom rozszerzony (M) 5 84,8% 🏆 Me: 93% · σ: 20,3% · Mo: -% 8 1 7 71,6% Me: 65% · σ: 16,3% · Mo: -% 79 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 41 67,4% 🏆 Me: 64% · σ: 17,6% · Mo: 86% 26 3 9 48,9% Me: 44% · σ: 26,9% · Mo: 30% 139 2
język angielski poziom podstawowy (M) 116 97,5% 🏆 Me: 98% · σ: 3,2% · Mo: 100% 11 1 184 90,5% Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 97% 481 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 116 92,2% 🏆 Me: 97% · σ: 10,1% · Mo: 97% 35 2 155 83,0% Me: 87% · σ: 15,1% · Mo: 95% 330 1
język angielski ustny (M) 115 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 416 3 183 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 400 1
język polski poziom podstawowy (M) 118 77,2% 🏆 Me: 78% · σ: 11,2% · Mo: 87% 72 2 183 68,9% Me: 68% · σ: 11,0% · Mo: 67% 506 2
język polski poziom rozszerzony (M) 11 70% 🏆 Me: 80% · σ: 26,9% · Mo: 91% 126 2 36 47,4% Me: 49% · σ: 26,6% · Mo: 3% 795 2
język polski ustny (M) 118 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 396 2 183 98,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4 1
matematyka poziom podstawowy (M) 118 97,8% 🏆 Me: 98% · σ: 3,2% · Mo: 100% 1 1 183 80,9% Me: 84% · σ: 15,3% · Mo: 88% 241 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 118 81,1% 🏆 Me: 82% · σ: 13,9% · Mo: 82% 1 1 100 53,1% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 58% 253 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU w 2.

Największe różnice

Przedmiot AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU Różnica
fizyka 75,4% 27,5% 47,9 pkt proc.
biologia 77% 47,8% 29,2 pkt proc.
matematyka 81,1% 53,1% 28,0 pkt proc.
geografia 79% 51,7% 27,3 pkt proc.
język polski 70% 47,4% 22,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 47,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 97 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.