Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — MIĘDZYNARODOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WROCŁAWIU czy AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wrocław | Zdawalność: 100%
📍 Wrocław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 13 | 96,8% Me: 97% · σ: 1,6% · Mo: 97% | 40 | 2 | 116 | 97,5% Me: 98% · σ: 3,2% · Mo: 100% | 11 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 11 | 93,5% Me: 95% · σ: 5,9% · Mo: 90% | 13 | 1 | 116 | 92,2% Me: 97% · σ: 10,1% · Mo: 97% | 35 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 13 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 168 | 1 | 115 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 416 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 13 | 67,5% Me: 75% · σ: 14,2% · Mo: 75% | 620 | 17 | 118 | 77,2% Me: 78% · σ: 11,2% · Mo: 87% | 72 | 2 |
| język polski ustny (M) | 13 | 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 475 | 4 | 118 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 396 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 13 | 73,7% Me: 78% · σ: 13,7% · Mo: 78% | 512 | 15 | 118 | 97,8% Me: 98% · σ: 3,2% · Mo: 100% | 1 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 36,9% Me: 32% · σ: 20,8% · Mo: -% | 729 | 19 | 118 | 81,1% Me: 82% · σ: 13,9% · Mo: 82% | 1 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, MIĘDZYNARODOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WROCŁAWIU wypada lepiej w 2, a AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ w 5.
| Przedmiot | MIĘDZYNARODOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WE WROCŁAWIU | AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 36,9% | 81,1% | 44,2 pkt proc. |
| matematyka | 73,7% | 97,8% | 24,1 pkt proc. |
| język polski | 67,5% | 77,2% | 9,8 pkt proc. |
| język angielski | 94,8% | 91,2% | 3,6 pkt proc. |
| język angielski | 93,5% | 92,2% | 1,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 44,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 118 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.