Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 12046)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE

📍 Konin | Zdawalność: 98,8%

SZKOŁA B (RSPO: 27513)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM

📍 Konin | Zdawalność: 66,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 122 47,6% 🏆 Me: 46% · σ: 16,8% · Mo: 45% 557 2 16 16,3% Me: 17% · σ: 4,0% · Mo: 15% 2105 10
chemia poziom rozszerzony (M) 74 42,0% 🏆 Me: 36% · σ: 22,8% · Mo: 63% 453 2 5 3,2% Me: 4% · σ: 2,0% · Mo: 5% 1271 5
geografia poziom rozszerzony (M) 52 43,4% 🏆 Me: 42,5% · σ: 17,4% · Mo: 37% 879 3 17 27,9% Me: 20% · σ: 22,4% · Mo: 12% 1941 4
język angielski poziom podstawowy (M) 254 86,9% 🏆 Me: 92% · σ: 12,9% · Mo: 97% 806 2 45 58,5% Me: 62,5% · σ: 27,8% · Mo: 75% 3638 13
język angielski poziom rozszerzony (M) 205 74,5% 🏆 Me: 77% · σ: 18,6% · Mo: 97% 930 2 36 49,1% Me: 47,5% · σ: 26,1% · Mo: 17% 3409 11
język angielski ustny (M) 254 89,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 594 1 39 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2529 8
język polski poziom podstawowy (M) 256 72,1% 🏆 Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% 260 2 48 31,9% Me: 32% · σ: 19,8% · Mo: 5% 4257 14
język polski poziom rozszerzony (M) 94 47,0% 🏆 Me: 47,5% · σ: 19,1% · Mo: 26% 814 2 8 38,7% Me: 49% · σ: 22,6% · Mo: -% 1183 3
język polski ustny (M) 256 71,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1513 7 42 39,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4432 15
matematyka poziom podstawowy (M) 256 67,6% 🏆 Me: 68% · σ: 18,7% · Mo: 68% 858 2 45 40,0% Me: 42% · σ: 18,7% · Mo: 42% 3162 11
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 5 62% 🏆 Me: 66% · σ: 9,2% · Mo: -% 189 1 9 26,9% Me: 12% · σ: 24,7% · Mo: 2% 813 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 66,7%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE wypada lepiej w 11, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM w 0.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM Różnica
język polski 72,1% 31,9% 40,2 pkt proc.
chemia 42,0% 3,2% 38,8 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 62% 26,9% 35,1 pkt proc.
język polski 71,4% 39,7% 31,6 pkt proc.
biologia 47,6% 16,3% 31,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 32,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 256 osób w szkole A i 48 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.