Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 12046)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE

📍 Konin | Zdawalność: 98,8%

SZKOŁA B (RSPO: 12018)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE

📍 Konin | Zdawalność: 96,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 122 47,6% 🏆 Me: 46% · σ: 16,8% · Mo: 45% 557 2 105 36,6% Me: 33% · σ: 17,3% · Mo: 30% 969 3
chemia poziom rozszerzony (M) 74 42,0% 🏆 Me: 36% · σ: 22,8% · Mo: 63% 453 2 38 29,0% Me: 18% · σ: 24,0% · Mo: 13% 796 3
geografia poziom rozszerzony (M) 52 43,4% Me: 42,5% · σ: 17,4% · Mo: 37% 879 3 46 53,0% 🏆 Me: 61% · σ: 25,2% · Mo: 18% 506 2
historia poziom rozszerzony (M) 25 59,4% Me: 60% · σ: 24,6% · Mo: 78% 284 2 5 63,8% 🏆 Me: 65% · σ: 6,6% · Mo: 70% 185 1
język angielski poziom podstawowy (M) 254 86,9% 🏆 Me: 92% · σ: 12,9% · Mo: 97% 806 2 251 81,4% Me: 88% · σ: 17,1% · Mo: 95% 1294 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 205 74,5% 🏆 Me: 77% · σ: 18,6% · Mo: 97% 930 2 185 65,3% Me: 68% · σ: 21,6% · Mo: 83% 1826 3
język angielski ustny (M) 254 89,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 594 1 251 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1479 4
język polski poziom podstawowy (M) 256 72,1% 🏆 Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% 260 2 253 64,0% Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 60% 956 3
język polski poziom rozszerzony (M) 94 47,0% 🏆 Me: 47,5% · σ: 19,1% · Mo: 26% 814 2 110 27,4% Me: 29% · σ: 19,4% · Mo: 0% 1641 4
język polski ustny (M) 256 71,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1513 7 253 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1739 9
matematyka poziom podstawowy (M) 256 67,6% 🏆 Me: 68% · σ: 18,7% · Mo: 68% 858 2 253 55,7% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 56% 1619 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 75 33,3% 🏆 Me: 30% · σ: 24,3% · Mo: 2% 856 2 47 24,7% Me: 20% · σ: 20,3% · Mo: 2% 1170 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 5 62% 🏆 Me: 66% · σ: 9,2% · Mo: -% 189 1 27 35,6% Me: 32% · σ: 15,3% · Mo: 24% 645 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 96,0%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE wypada lepiej w 11, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE Różnica
wiedza o społeczeństwie 62% 35,6% 26,4 pkt proc.
język polski 47,0% 27,4% 19,6 pkt proc.
chemia 42,0% 29,0% 13,0 pkt proc.
matematyka 67,6% 55,7% 11,9 pkt proc.
biologia 47,6% 36,6% 11,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 27 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.