Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA vs TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 12034)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA

📍 Września | Zdawalność: 98,7%

SZKOŁA B (RSPO: 12656)

TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI

📍 Września | Zdawalność: 97,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 53 55,1% 🏆 Me: 57% · σ: 20,7% · Mo: 32% 440 1 38 34,3% Me: 30% · σ: 18,4% · Mo: 20% 1397 2
historia poziom rozszerzony (M) 22 48,2% Me: 44,5% · σ: 20,6% · Mo: 30% 591 2 5 59,8% 🏆 Me: 60% · σ: 14,7% · Mo: -% 276 1
język angielski poziom podstawowy (M) 224 89,0% 🏆 Me: 93% · σ: 11,6% · Mo: 98% 610 1 172 78,7% Me: 85% · σ: 19,7% · Mo: 93% 1560 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 166 75,2% 🏆 Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 87% 862 1 124 63,1% Me: 64% · σ: 22,5% · Mo: 52% 2029 3
język angielski ustny (M) 224 91,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 407 1 172 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1537 3
język polski poziom podstawowy (M) 225 65,4% 🏆 Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 73% 803 1 173 58,9% Me: 57% · σ: 15,6% · Mo: 52% 1524 2
język polski poziom rozszerzony (M) 101 57,1% Me: 54% · σ: 25,3% · Mo: 51% 434 3 6 67,3% 🏆 Me: 68,5% · σ: 17,3% · Mo: 46% 174 2
język polski ustny (M) 225 81,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 491 1 172 77,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 902 2
matematyka poziom podstawowy (M) 225 66,9% 🏆 Me: 66% · σ: 20,1% · Mo: 62% 891 1 173 64,2% Me: 64% · σ: 22,0% · Mo: 54% 1057 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 49 37,7% 🏆 Me: 38% · σ: 24,6% · Mo: 12% 700 1 83 24% Me: 16% · σ: 23,4% · Mo: 2% 1199 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 97,1%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI w 2.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA TECHNIKUM NR 1 WE WRZEŚNI Różnica
geografia 55,1% 34,3% 20,8 pkt proc.
matematyka 37,7% 24% 13,7 pkt proc.
język angielski 75,2% 63,1% 12,1 pkt proc.
historia 48,2% 59,8% 11,6 pkt proc.
język angielski 91,3% 80,4% 10,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 53 osób w szkole A i 38 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.