Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH WE WRZEŚNI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Września | Zdawalność: 98,7%
📍 Września | Zdawalność: 25%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 224 | 89,0% Me: 93% · σ: 11,6% · Mo: 98% | 610 | 1 | 16 | 50,7% Me: 41,5% · σ: 28,6% · Mo: 20% | 4117 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 166 | 75,2% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 87% | 862 | 1 | 11 | 42,4% Me: 40% · σ: 29,1% · Mo: -% | 3827 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 224 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 407 | 1 | 17 | 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3916 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 225 | 65,4% Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 73% | 803 | 1 | 19 | 30,7% Me: 32% · σ: 17,5% · Mo: 8% | 4308 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 101 | 57,1% Me: 54% · σ: 25,3% · Mo: 51% | 434 | 3 | 6 | 14,3% Me: 14,5% · σ: 12,7% · Mo: 0% | 2031 | 4 |
| język polski ustny (M) | 225 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 491 | 1 | 16 | 49% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4005 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 225 | 66,9% Me: 66% · σ: 20,1% · Mo: 62% | 891 | 1 | 18 | 19,3% Me: 16% · σ: 12,4% · Mo: 10% | 4436 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 25%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH WE WRZEŚNI w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH WE WRZEŚNI | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 66,9% | 19,3% | 47,5 pkt proc. |
| język polski | 57,1% | 14,3% | 42,8 pkt proc. |
| język angielski | 89,0% | 50,7% | 38,3 pkt proc. |
| język polski | 65,4% | 30,7% | 34,7 pkt proc. |
| język polski | 81,9% | 49% | 32,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 73,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 47,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 225 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.