Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 12027)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE

📍 Konin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 27513)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM

📍 Konin | Zdawalność: 66,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 97 54,3% 🏆 Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 27% 333 1 16 16,3% Me: 17% · σ: 4,0% · Mo: 15% 2105 10
chemia poziom rozszerzony (M) 70 47,2% 🏆 Me: 47,5% · σ: 20,2% · Mo: 45% 325 1 5 3,2% Me: 4% · σ: 2,0% · Mo: 5% 1271 5
geografia poziom rozszerzony (M) 56 60,2% 🏆 Me: 58% · σ: 15,1% · Mo: 45% 292 1 17 27,9% Me: 20% · σ: 22,4% · Mo: 12% 1941 4
język angielski poziom podstawowy (M) 298 91,4% 🏆 Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 98% 399 1 45 58,5% Me: 62,5% · σ: 27,8% · Mo: 75% 3638 13
język angielski poziom rozszerzony (M) 282 81,7% 🏆 Me: 87% · σ: 15,4% · Mo: 93% 394 1 36 49,1% Me: 47,5% · σ: 26,1% · Mo: 17% 3409 11
język angielski ustny (M) 298 87,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 792 2 39 72,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2529 8
język polski poziom podstawowy (M) 299 73,8% 🏆 Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 65% 184 1 48 31,9% Me: 32% · σ: 19,8% · Mo: 5% 4257 14
język polski poziom rozszerzony (M) 74 64,6% 🏆 Me: 69% · σ: 21,9% · Mo: 71% 226 1 8 38,7% Me: 49% · σ: 22,6% · Mo: -% 1183 3
język polski ustny (M) 299 75,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1074 5 42 39,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4432 15
matematyka poziom podstawowy (M) 299 75,5% 🏆 Me: 78% · σ: 19,0% · Mo: 96% 438 1 45 40,0% Me: 42% · σ: 18,7% · Mo: 42% 3162 11

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 66,7%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KONIŃSKIM CENTRUM EDUKACYJNYM Różnica
chemia 47,2% 3,2% 43,9 pkt proc.
język polski 73,8% 31,9% 41,9 pkt proc.
biologia 54,3% 16,3% 38,0 pkt proc.
język polski 75,4% 39,7% 35,7 pkt proc.
matematyka 75,5% 40,0% 35,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 33,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.