Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE i TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 12027)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE

📍 Konin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 97 54,3% 🏆 Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 27% 333 1 10 30,8% Me: 22% · σ: 24,3% · Mo: 10% 1213 4
fizyka poziom rozszerzony (M) 73 33,2% 🏆 Me: 32% · σ: 21,4% · Mo: 23% 544 2 5 13% Me: 13% · σ: 9,4% · Mo: -% 792 3
geografia poziom rozszerzony (M) 56 60,2% 🏆 Me: 58% · σ: 15,1% · Mo: 45% 292 1 32 23,7% Me: 19% · σ: 15,2% · Mo: 13% 2383 8
informatyka poziom rozszerzony (M) 7 40,6% 🏆 Me: 36% · σ: 14,2% · Mo: -% 243 1 16 28% Me: 22% · σ: 13,6% · Mo: 22% 427 3
język angielski poziom podstawowy (M) 298 91,4% 🏆 Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 98% 399 1 205 76,7% Me: 87% · σ: 21,5% · Mo: 93% 1764 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 282 81,7% 🏆 Me: 87% · σ: 15,4% · Mo: 93% 394 1 176 61,7% Me: 68% · σ: 26,7% · Mo: 75% 2177 5
język angielski ustny (M) 298 87,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 792 2 204 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1471 3
język polski poziom podstawowy (M) 299 73,8% 🏆 Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 65% 184 1 205 55,8% Me: 55% · σ: 16,6% · Mo: 48% 1943 5
język polski poziom rozszerzony (M) 74 64,6% 🏆 Me: 69% · σ: 21,9% · Mo: 71% 226 1 7 11,6% Me: 3% · σ: 12,8% · Mo: 0% 2107 5
język polski ustny (M) 299 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1074 5 204 87,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 194 1
matematyka poziom podstawowy (M) 299 75,5% 🏆 Me: 78% · σ: 19,0% · Mo: 96% 438 1 205 58,5% Me: 56% · σ: 21,7% · Mo: 54% 1405 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 133 45,1% 🏆 Me: 44% · σ: 24,9% · Mo: 36% 466 1 51 22,0% Me: 16% · σ: 23,0% · Mo: 2% 1284 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,2%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ GÓRNICZO-ENERGETYCZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W KONINIE Różnica
język polski 64,6% 11,6% 53,0 pkt proc.
geografia 60,2% 23,7% 36,5 pkt proc.
biologia 54,3% 30,8% 23,5 pkt proc.
matematyka 45,1% 22,0% 23,1 pkt proc.
fizyka 33,2% 13% 20,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 53,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 74 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.