Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Konin | Zdawalność: 100%
📍 Konin | Zdawalność: 98,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 97 | 54,3% Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 27% | 333 | 1 | 122 | 47,6% Me: 46% · σ: 16,8% · Mo: 45% | 557 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 70 | 47,2% Me: 47,5% · σ: 20,2% · Mo: 45% | 325 | 1 | 74 | 42,0% Me: 36% · σ: 22,8% · Mo: 63% | 453 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 73 | 33,2% Me: 32% · σ: 21,4% · Mo: 23% | 544 | 2 | 16 | 36,2% Me: 34% · σ: 21,7% · Mo: 43% | 486 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 56 | 60,2% Me: 58% · σ: 15,1% · Mo: 45% | 292 | 1 | 52 | 43,4% Me: 42,5% · σ: 17,4% · Mo: 37% | 879 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 44 | 49,6% Me: 43% · σ: 27,9% · Mo: 100% | 545 | 3 | 25 | 59,4% Me: 60% · σ: 24,6% · Mo: 78% | 284 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 40,6% Me: 36% · σ: 14,2% · Mo: -% | 243 | 1 | 5 | 32,8% Me: 28% · σ: 19,2% · Mo: -% | 355 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 298 | 91,4% Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 98% | 399 | 1 | 254 | 86,9% Me: 92% · σ: 12,9% · Mo: 97% | 806 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 282 | 81,7% Me: 87% · σ: 15,4% · Mo: 93% | 394 | 1 | 205 | 74,5% Me: 77% · σ: 18,6% · Mo: 97% | 930 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 298 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 792 | 2 | 254 | 89,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 594 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 299 | 73,8% Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 65% | 184 | 1 | 256 | 72,1% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 72% | 260 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 74 | 64,6% Me: 69% · σ: 21,9% · Mo: 71% | 226 | 1 | 94 | 47,0% Me: 47,5% · σ: 19,1% · Mo: 26% | 814 | 2 |
| język polski ustny (M) | 299 | 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1074 | 5 | 256 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1513 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 299 | 75,5% Me: 78% · σ: 19,0% · Mo: 96% | 438 | 1 | 256 | 67,6% Me: 68% · σ: 18,7% · Mo: 68% | 858 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 133 | 45,1% Me: 44% · σ: 24,9% · Mo: 36% | 466 | 1 | 75 | 33,3% Me: 30% · σ: 24,3% · Mo: 2% | 856 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,8%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE wypada lepiej w 11, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE w 3.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KONINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 64,6% | 47,0% | 17,6 pkt proc. |
| geografia | 60,2% | 43,4% | 16,8 pkt proc. |
| matematyka | 45,1% | 33,3% | 11,8 pkt proc. |
| historia | 49,6% | 59,4% | 9,8 pkt proc. |
| matematyka | 75,5% | 67,6% | 7,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 74 osób w szkole A i 94 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.