Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 12027)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE

📍 Konin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 12018)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE

📍 Konin | Zdawalność: 96,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 97 54,3% 🏆 Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 27% 333 1 105 36,6% Me: 33% · σ: 17,3% · Mo: 30% 969 3
chemia poziom rozszerzony (M) 70 47,2% 🏆 Me: 47,5% · σ: 20,2% · Mo: 45% 325 1 38 29,0% Me: 18% · σ: 24,0% · Mo: 13% 796 3
geografia poziom rozszerzony (M) 56 60,2% 🏆 Me: 58% · σ: 15,1% · Mo: 45% 292 1 46 53,0% Me: 61% · σ: 25,2% · Mo: 18% 506 2
historia poziom rozszerzony (M) 44 49,6% Me: 43% · σ: 27,9% · Mo: 100% 545 3 5 63,8% 🏆 Me: 65% · σ: 6,6% · Mo: 70% 185 1
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 5 69% Me: 80% · σ: 24,2% · Mo: 40% 350 2 23 75,3% 🏆 Me: 77% · σ: 11,3% · Mo: 75% 261 1
język angielski poziom podstawowy (M) 298 91,4% 🏆 Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 98% 399 1 251 81,4% Me: 88% · σ: 17,1% · Mo: 95% 1294 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 282 81,7% 🏆 Me: 87% · σ: 15,4% · Mo: 93% 394 1 185 65,3% Me: 68% · σ: 21,6% · Mo: 83% 1826 3
język angielski ustny (M) 298 87,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 792 2 251 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1479 4
język polski poziom podstawowy (M) 299 73,8% 🏆 Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 65% 184 1 253 64,0% Me: 63% · σ: 12,5% · Mo: 60% 956 3
język polski poziom rozszerzony (M) 74 64,6% 🏆 Me: 69% · σ: 21,9% · Mo: 71% 226 1 110 27,4% Me: 29% · σ: 19,4% · Mo: 0% 1641 4
język polski ustny (M) 299 75,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1074 5 253 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1739 9
matematyka poziom podstawowy (M) 299 75,5% 🏆 Me: 78% · σ: 19,0% · Mo: 96% 438 1 253 55,7% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 56% 1619 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 133 45,1% 🏆 Me: 44% · σ: 24,9% · Mo: 36% 466 1 47 24,7% Me: 20% · σ: 20,3% · Mo: 2% 1170 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,0%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE wypada lepiej w 11, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KONINIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KONINIE Różnica
język polski 64,6% 27,4% 37,2 pkt proc.
matematyka 45,1% 24,7% 20,3 pkt proc.
matematyka 75,5% 55,7% 19,8 pkt proc.
chemia 47,2% 29,0% 18,2 pkt proc.
biologia 54,3% 36,6% 17,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 74 osób w szkole A i 110 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.